Ile wydajemy na prezenty i co najczęściej kupujemy?

2
637
Ile wydajemy na prezenty?

Według badań Agencji PBS i TNS Polska Polacy wydają na prezenty świąteczne średnio ponad 300 zł.

Ile wydajemy na prezenty?

Wśród najczęściej kupowanych prezentów znajdują się kosmetyki. Statystyki pokazują, że na ich zakup decyduje się 48 procent osób. Nieco mniej, bo ok. 30 procent, decyduje się na zakup ubrań. Jest to prezent praktyczny, ale niestety nie zawsze trafiony. – Problem często jest z rozmiarem, doborem kroju itp. Oczywiście jest możliwość oddania podarowanej rzeczy, ale za okazaniem paragonu. Nie każdy obdarowujący jednak na taki gest się zdecyduje. Dlatego dobrym wyborem jest kupno karty podarunkowej – zasugerowała nam pani Ania z jednego z zielonogórskich sklepów odzieżowych. Pod choinką często znajdujemy też książki. Mimo, że statystyki pokazują, że tylko nieliczni sięgają po literaturę, to wielu z nas (bo ponad 20 procent) takim prezentem obdarowuje.

Jakie prezenty?

A co dla dziecka? – Wybór często pada na klocki, zabawki edukacyjne, dla chłopców oczywiście samochody, a dziewczynek lalki – poinformowano nas w jednym ze sklepów z zabawkami. Często są wybierane także puzzle i maskotki, a dla niemowląt ubranka. Starsze dzieci pod choinką znajdują także gry, tablety, czy telefony…

Zaś zgodnie z zestawieniem Google najpopularniejszą zabawką  w 2015 roku była Lalka „American Girl”, na drugim zaś My Little Pony, a na trzecim bohaterowie z bajki Psi Patrol. Często wyszukiwane były zestawy Lego Friend. W pierwszej dziesiątce znalazły się też zabawki Nerf i domek dla lalek Barbi.

Wśród popularnych prezentów nie trudno o takie gadżety jak kubek, zapalniczka, czy skarpety.

Dla pań często wybieramy perfumy i biżuterie.  Dobrym pomysłem są także zabiegi kosmetyczne, z których każda kobieta chętnie skorzysta.

Panowie najczęściej obdarowywani są kosmetykami. Pod choinką znajdują wody kolońskie, kremy do golenia, perfumy. Dobrym pomysłem jest też maszynka dobra maszynka do golenia. Ciekawym prezentem jest też bilet na koncert, albo dobra płyta.

 

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. Z roku na rok coraz bardziej wyszukane prezenty a co za tym idzie kosztowniejsze. Jestem zwolenniczką małych, symbolicznych najlepiej osobiście wykonanych podarunków. Kupić jest najprościej, wykonać coś już trudniej. Gdzie są “babcie z tamtych lat”…Dziergane sweterki, niepowtarzalne skarpetki czy szyte poduszeczki. Tak bardzo się za nimi tęskni !

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here