Ile testów wykonano w ostatnich tygodniach w Lubuskiem?

0
4174
Ile testów wykonuje się w woj. lubuskim? 
Hand photo created by freepik - www.freepik.com

Ile testów wykonuje się w woj. lubuskim? Liczba osób zakażonych w woj. lubuskim jest najniższą w kraju. Od kilku dni utrzymuje się tendencja, że więcej jest osób, które wyzdrowiały z COVID-19 niż tych, które w dalszym ciągu są chore (czytaj więcej: Więcej osób zdrowych niż chorych w Lubuskiem). W związku z tym nasi Czytelnicy wielokrotnie pytają, ile testów wykonuje się w woj. lubuskim?
Ile testów wykonuje się w woj. lubuskim?

O to ile testów wykonano w ciągu ostatnich tygodni zapytaliśmy rzeczniczkę wojewody lubuskiego Aleksandrę Chmielińską – Ciepły. Z jej informacji wynika, że w ciągu ostatniego tygodnia od piątku 17 kwietnia do piątku 24 kwietnia wykonano 941 testów. To oznacza, że średnio dziennie wykonywano około 134 testów. – Ilość testów na 10 kwietnia to 3824 testy, na 17 kwietnia 4124 testy, a na 24 kwietnia 5065 testów – wylicza A. Chmielińska-Ciepły. Warto dodać, że ilosć wykonywanych testów się zwiększyła, bo na początku kwietnia rzeczniczka wojewody informowała nas, że ilość wykonywanych testów to około 120 testów na dobę (czytaj więcej: Testy w Lubuskiem).

Testy w woj. lubuskim wykonuje się tylko w Gorzowie Wlkp.
W województwie lubuskim póki co testy wykonuje się tylko w Gorzowie Wlkp. Do wykonywania testów przygotowuje się także szpital w Zielonej Górze. Jak informowała nas na początku kwietnia rzeczniczka szpitala Sylwia Malcher-Nowak lecznica zamówiła 6 tys. testów wraz z zestawami do wymazów, za łączną kwotę nieco ponad 1 mln zł. Do robienia testów na koronawirusa zostanie wykorzystany aparat GeneXpert Real Time PCR, który szpital kupił w sierpniu ubiegłego by móc szybko diagnozować pacjentów z podejrzeniem zakażenia bakterią New Delhi (czas diagnostyki został skrócony z 48h do około godziny). – W ciągu doby szpital będzie w stanie robić przy pomocy tego urządzenia 70-80 badań. Wynik otrzymuje się po godzinie – poinformowała nas nas S. Malcher-Nowak.(czytaj więcej:

Szybkie testy przesiewowe
Chęć zakupów testów przesiewowych za kwotę 2 mln zł. – Planujemy przeznaczyć 2 miliony złotych na zakup tzw. szybkich testów przesiewowych dla mieszkańców Zielonej Góry. Organizacją przedsięwzięcia zajmie się nasza zielonogórska Poliklinika – informował 23 kwietnia na swoim fanpage prezydent miasta Janusz Kubicki (czytaj więcej: Szybkie testy przesiewowe w Zielonej Górze)

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here