Ile respiratorów jest w lubuskich szpitalach? Urząd wylicza, że prawie sto

4
2118
Woman photo created by peoplecreations - www.freepik.com

Zarząd Województwa rozdysponował kwotę 50 mln zł na pomoc lubuskim szpitalom. Za 45 mln zł Zarząd Województwa doposaży lubuskie szpitale, a kolejne 5 mln zł zostanie przekazane bezpośrednio do rozdysponowania szpitalom.
Ile jest obecnie respiratorów w województwie?

W gotowości jest łącznie 6 szpitali: w Zielonej Górze, w Gorzowie Wlkp., w Torzymiu, w Szprotawie i dwa w Żarach. Obecnie lubuskie szpitale dysponują łącznie 97  respiratorami. W Zielonej Górze jest 45 respiratorów, w Torzymiu są trzy, a w Gorzowie Wlkp. 49.

Urząd Marszałkowski już kupuje dodatkowy sprzęt
Jak wyjaśnia Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego 45 mln zostanie przekazane na środki ochrony osobistej (11,4 mln zł) i środki do intensywnej terapii i cztery ambulanse (33 mln zł). – Staramy się jak najszybciej zamówić towar. Wczoraj pracowaliśmy do późnych godzin wieczornych – podkreślała podczas dzisiejszej wideokonferencji Elżbieta Polak, marszałek województwa.

Co trafi do szpitali?
Urząd zamówił już sprzęt za 16 mln zł. Są to urządzenia obecnie niezbędne szpitalom. – Najbardziej potrzebne w tej chwili  urządzenia do intensywnej terapii. Jesteśmy w stałym kontakcie ze szpitalami, które zostały postawione w gotowości – poinformowała E. Polak. Na zakupione urządzenia trzeba będzie czekać dwa tygodnie. Zamówiono: dwa tomografy, 5 aparatów USG, dwa aparaty rentgenowskie, 44 respiratory, 86 pomp infuzyjnych i 18 defibrylatorów. – Od rana pracownicy realizują kolejne zamówienia – wyjaśnia E. Polak. Zakupy są konsultowane z Urzędem Marszałkowski.

 

PODZIEL SIĘ

4 KOMENTARZE

  1. 45 respiratorów w Zielonej Górze??? Ktoś sobie kpi? Nawet jeśli noworodkowe i niesprawne będą zliczone to tyłu nie ma

  2. 45 jeśli będą podliczone respiratory z Oit,4 na zakaznym, 1 na kardiologii, respiratory transportowe w soru oit ,lonu, wszystkie aparaty do znieczulenia, respiratory dla noworodków, respiratory na o.plucnym (nie bardzo się nadają do wentylacji w tes sytuacji)

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here