Ile kilometrów przejechały miejskie autobusy? Ilu pasażerów przewiozły (LICZBY)

0
191
fot. ZielonaNews.pl

Radny Sławomir Kotylak dopytywał magistrat o dane dotyczące przejechanych wozokilometrów przez autobusy o napędach spalinowym oraz elektrycznym. Dane dotyczą I kwartału bieżącego roku.

– Proszę o informację o średnim wypełnieniu autobusów miejskich o napędzie spalinowym oraz przedstawienie danych w zakresie liczby autobusów, przejechanych wozokilometrów autobusów o napędach spalinowym oraz elektrycznym w I kwartale bieżącego roku – prosił radny.

Ile kilometrów przejechały miejskie autobusy w Zielonej Górze?

W odpowiedzi magistrat wyjaśnił że w okresie od stycznia do marca 2021 roku MZK Zielona Góra eksploatował 89 pojazdów. –  W tym czasie przejechały 1.152.205 km. Autobusy elektryczne wykonały 753 810 km(65,5%) , a autobusy spalinowe 398 395km (35,5%) – informuje urząd miasta.

Ile osób zostało przewiezionych

Urzędnicy podkreślają także, że w I kwartale tego roku w komunikacji miejskiej obowiązywały obostrzenia dotyczące limitów zajętości miejsc. Wyniosły one 30 procent wszystkich miejsc. Jak wynika z wyliczeń MZK średnio z jednego kursu korzystały 42 osoby. W I kwartale roku przewieziono ponad 4 mln pasażerów. Szczegółową odpowiedź na interpeację radnego znajdziecie tutaj: Interpelacja.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here