Ile będzie kosztowało strojenie miasta na święta? Jakie ozdoby zobaczymy i gdzie?

3
631
fot. Mirosław Materek

Lada dzień możemy spodziewać się pierwszych świątecznych dekoracji w mieście. Ile będzie kosztowało strojenie miasta i jakie ozdoby zobaczymy?

W okresie świąt miasto jest rozświetlone i przyozdobione. Rok rocznie przy ratuszy pojawia się choinka, a deptak zdobią świetlne ozdoby. W tym roku będzie podobnie. A z miejskiej kasy na ten cel wygospodarowano nieco ponad 215 tys. zł. Udekorowane będą między innymi drzewa na deptaku, ronda, ratusz. Poza choinką przy ratuszu pojawi się także sztuczna choinka kupiona w 2013 roku. Poniżej znajdziecie informację na temat tego jakie informacje w tym roku pojawią się w miasto i w jakich lokalizacjach.

dekoracje wykaz dekoracje wykaz

 

 

 

215 250.00

PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

  1. Czyli nic nowego. Rozumiem argument, że szkoda publicznych pieniędzy na 1 miesiąc dekoracji świątecznych które przez 11 kolejnych miesięcy zalegają w magazynie. Z drugiej strony właśnie między innymi takie dekoracje tworzą klimat świąt i sprawiają, że miasto wygląda odświętnie. Niestety ZG, jak ze wszystkim, ogranicza się do ścisłego centrum. Mniejsze miejscowości (np. Nowa Sól) już od rogatek udekorowane są nowoczesnymi ozdobami (jak je na to stać – nie wiem, warto się dowiedzieć). Naprawdę niewielkim kosztem można by pięknie przyozdobić miasto; okolice dworca PKP, ronda, wiadukt na ul. Sulechowskiej. Wystarczy trochę chęci i inwencji, naprawdę.

  2. Panie kolego nie rozumie Pan, że Nowa Sól ma pewnie mniej ozdób niż Zielona Góra a starcza im od rogatek do rogatek… Powód prostu – powierzchnia Nowej Soli 21km2, “Starej” Zielonej Góry 55km2 (ponad 2,5x więcej).

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here