Ile będzie kosztował demontaż szyb na deptaku?

3
520
fot. ZielonaNews.pl

Zniknęła szyba, która odsłaniała ruiny starej Zielonej Góry. Teraz została zasypana. Pojawi się tu koska brukowa. Zapytaliśmy urząd miasta, jaki jest koszt tej inwestycji.
Demontaż szyby na deptaku

Ruiny starych kamienic zostały odkryte podczas budowy ciepłociągu. Magistrat postanowił, że ruiny nie zostaną zakopane a mają stanowić atrakcję turystyczną. Stąd też zdecydowano o montażu szyb, przez które mieszkańcy mogli oglądać pozostałości dawnych zabudowań. Niestety szyba się nie sprawdziła, bo niewiele było przez nią widać (czytaj więcej: Zielonogórzanie o szybie na deptaku) Ostatecznie magistrat podjął decyzję o likwidacji szyb i zasypaniu miejsca. Ile to będzie kosztować?

Ile kosztuje demontaż szyb na deptaku?
Według szacunku roboty związane z demontażem szyb i kratownicy, zabezpieczeniem starych ruin i zakopaniem piwnic oraz z położeniem kostki brukowej w przedmiotowym miejscu będą kosztować około 50 tys. zł – poinformowała nas Monika Zapotoczna z urzędu miasta. Prace mają zakończyć się w przyszłym tygodniu. –  Jeżeli nie wystąpią jakieś nieplanowane roboty dodatkowe planowany termin zakończenia robót to 21 maj br. – tłumaczy Zapotoczna.

PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

  1. Pytanie do Janusza Kubickiego…, w nawiązaniu do kosztów szyby na deptaku i irracjonalności konserwatora zabytków; ile kosztowała kastracja figur przed CRS-em w Zielonej Górze przez Janusza Kubickiego i jakie były racjonalne przesłanki tego prezydenckiego wandalizmu?

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here