Do skansenu w Ochli przyszły święta. Było pysznie (ZDJĘCIA)

Idą Święta w Ochli. Działo się!

1
364

Idą święta” czyli tradycyjne przygotowania do świąt Bożego Narodzenia odbyły się w niedzielę w skansenie w Ochli. W klimatycznych wnętrzach muzealnych można było poczuć magię dawnych świąt na wsi. Wtedy to wspólnie ludzie siadali i razem pracowali, robili ozdoby i kolędowali, dobrze się przy tym bawiąc.

Wśród atrakcji były były m.in. kulinarne warsztaty wypieku chleba, pieczenie i lukrowanie pierników, palenie kawy, wspólne lepienie pierogów, warsztaty świąteczne aromaty – przyprawy naturalne oraz warsztaty plastyczne tworzenia ozdób z siana, stroików, szmacianek, bombek i ozdób choinkowych, a także warsztat wędzenia ryb.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Zawsze jest tak, że każde nadchodzące Swięta Bożonarodzeniowe niosą za sobą nutkę sentymentu. Dobrze również, iż ta tradycja nie zanika, jest nadal u nas w domach pieczołowicie pielęgnowana. Jeszcze lepiej kiedy są organizowane tak jak w tym przypadku w skansenie, w Ochli- jest dowodem na to ,że potrzeba podtrzymywania tradycji jest w nas głęboko zakorzeniona ku dobru naszych pociech czyli następnym pokoleniom.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here