Hydroplatforma, podglądanie lęgu ptaków i porządki. Dzieje się w Ogrodzie Botanicznym

0
298
fot. ZielonaNews.pl

Ogród Botaniczny w Zielonej Górze od 1 kwietnia odwiedziło 6 tys. osób. a to dopiero początek sezonu wiosennego. Rocznie to miejsce odwiedza ok. 100 tys. zielonogórzan. Magistrat rusza z porządkami na tym terenie. Cały teren ma być bardziej zadbany, zostanie poprawiona mała infrastruktura, ma się pojawić około 160 nowych bylin. Mało tego w planach jest także budowa hydroplatformy. Roczny koszt utrzymania Ogrodu Botanicznego to 1,2 mln zł.

ZGM porządkuje Ogród Botaniczny

– Zrobimy suche wyłamy drzew. Naprawimy zaniedbane, zniszczone elementy infrastruktury, jak ławki, czy wejście do kas, które jest w opłakanym stanie – mówił podczas dzisiejszej konferencji Paweł Wysocki z Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej.
ZGM poza porządkami chce również zabawiać zielonogórzan. – Chcielibyśmy by odbywały się tutaj, chociaż raz w miesiącu. jakieś imprezy. Będą to spotkania zarówno o charakterze przyrodniczym jak i edukacyjnym – mówił Wysocki.

Z ciekawostek ma pojawić się także budka lęgowa z kamerkę internetową. – Po to, żeby można było obserwować rozwój całego lęgu. Chcemy też społeczeństwo zaangażować w budowę budek dla jeży. Być może będą też budki dla nietoperzy – mówiła dziś Ewa Burda, doktoranta Wydziału Nauk Biologicznych UZ i pracownik Ptasiego Azylu.

Ma pojawić się także  hydroplatforma przy stawie z rybami. Będzie to pomost nad zbiornikiem, z którego będzie można obserwować m.in. ryby – Projekt czeka na realizację od dłuższego czasu – mówił Radosław Skrobania, kierownik administracyjny Ogrodu Botanicznego.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here