Hotel Śródmiejski zmienia nazwę i wnętrze (ZDJĘCIA)

0
2055
fot. Google Maps

Hotel Śródmiejski w Zielonej Górze zmienił nazwę na City Boutique Hotel. Obiekt jest położony w samym centrum miasta, przy deptaku. – Jesteśmy w procesie zmian. I chcemy, żeby te zmiany zostały zakończone w marcu tego roku. Nie do końca odcięliśmy się od nazwy Hotel Śródmiejski, dlatego że tak funkcjonujemy jeszcze na portalach rezerwacyjych. Zmiana nazwy jest uzależniona od naszych postępów w modernizacji obiektu. Wówczas zarówno spółka jak i obiekt zmieni nazwę – wyjaśnił nam Jakub Mleczak, prezes spółki Hotel Śródmiejski.

 

Hotel Śródmiejski w Zielonej Górze zmienia nazwę na City Boutique Hotel

 

Hotel będzie w konwencji butikowej, stąd też nowa nazwa. Będzie mniejszy. – Dzisiaj hotel ma 66 pokoi i zmniejszamy się do 36. Odcinamy się od tej części od strony Kupieckiej. Nie będzie już hotelem – tłumaczy J. Mleczak. Właściciel ma w planach zaadoptowanie i zmodernizowanie piwnic. – Ale będzie to wykonywane w późniejszych terminach – wyjaśnia. Zapytany o to, czy pozostawi stary szyld hotelu, odpowiada: Nie. Jeśli mielibyśmy się odnieść do historii, to nazwalibyśmy go Kaiserhof. My musimy planować strategię biznesowo, a nie sentymentalnie – tłumaczył. Sprostował także informacje, które pojawiły się w innych mediach, że hotel został sprzedany. – Od kilku lat jesteśmy właścicielem hotelu i teraz podjęliśmy decyzję o zmianach. Jesteśmy firmą prywatną, nie związaną żadnymi umowami i sami kreujemy wizerunek hotelu – wyjaśnił. Nowy wystrój to połączenie tradycji z nowoczesnością.

Hotel Śródmiejski w Zielonej Górze. Historia obiektu

W miejscu obecnego Hotelu Śródmiejskiego na przełomie XIX i XX wieku stał jedyny w Zielonej Górze dom z dachówką. Hotel powstał w 1912 roku i był on największym tego typu obiektem w mieście. Po I wojnie światowej hotel nosił nazwę Cesarski Dwór lub Hotel Cesarski. (Kaiserhof). Hotel zaprojektowany przez mistrza murarskiego Richarda Kintzela. Właścicielem obiektu był wówczas Paul. Hausler.

Po wojnie Hotel nosił nawę Śródmiejski. Spełniał rolę biurowaca z kwaterami, gdzie urzędowali członkowie KERM, czyli Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów.

W dolnej części hotelu wiele się zmieniało przez lata. Na początku był tam zakład energetyczny i zakład fryzjerski Ignacego Kaczmarka, była też restauracja Paloma, a całkiem niedawno lokal z dobrym lunchowym jedzeniem Papu. Dzisiaj w Hotelu znajduje się Salon Wyposażenia Wnętrz (z którego eleganckie meble stanowią również wyposażenie pokoi hotelowych) oraz Delikatesy spożywcze i apteka z drogerią.

 


 

 

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here