Hotel, modernizacja parku i likwidacja miejsc parkingowych. Radni mają wątpliwości

3
871
fot. google maps

Wczoraj informowaliśmy o zmianach, jakie mogą nastąpić w rejonie ronda PCK. Zgodnie z uchwałą, która trafiła dziś na sesję Rady Miasta, na omawianym obszarze miałby powstać hotel. Właścicielem terenu nie jest miasto, ale prywatna firma (czytaj: Przy rondzie PCK powstanie hotel?).

Wielka inwestycja

Właściciel terenu zwrócił się z prośbą o zmniejszenie liczby miejsc postojowych wymaganych w przypadku realizacji usług. Przypominamy, że zgodnie z obecnymi wymogami, wymagana jest budowa 1 miejsca postojowego na każde rozpoczęte 30m² powierzchni użytkowej zabudowy usługowej. Zdaniem wnioskodawcy powyższy wskaźnik nie odpowiada realnemu zapotrzebowaniu na parkingi, stąd prośba zmiany przedmiotowej powierzchni z 30m² do 70m². Inwestor akceptuje natomiast propozycje 1,5 miejsca postojowego przypadającego na 1 lokal mieszkalny, wymagany w przypadku wprowadzenia zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej. Likwidacja miejsc parkingowych budzi wątpliwość radnych.

Problemy parkingowe

Niektórzy radni nie są przekonani do argumentów wnioskodawcy. Uważają, że w mieście miejsc parkingowych brakuje, a w rejonie Ronda PCK, znajdują się zabudowania wielorodzinne, a zatem parkingi są potrzebne. – Niektórzy goście hotelowi nie będą parkować na hotelowym parkingu, bo często trzeba za niego dodatkowo płacić, a wtedy będą zajmować miejsca pod blokami – powiedział radny Budniak. Na pytania radnego prezydent odpowiedział wypominając dawne inwestycje – Kiedy rządziliście tym miastem, powstały wielkie blaszaki w rejonie ronda PCK, a teraz masz zastrzeżenia do budowy hotelu – powiedział J. Kubicki, dodał również, że działka od lat jest pusta, a teraz nadarzyła się okazja na wybudowania hotelu w centrum miasta.

Radni podzieleni

Podczas sesji Rady Miasta nie zjawił się właściciel firmy, która chce wybudować hotel, stąd też radni nie byli pewni, co tak naprawdę inwestor chce zrobić, zwłaszcza, że przy inwestycji ma zostać przeprowadzona też modernizacja parku, ale czego ona dotyczy, nie wiadomo. – To jest bardzo atrakcyjna działka, dlatego miasto powinno ostrożnie rozważać zagospodarowanie tego terenu. Jakie dokładnie działania mają powstać w tym miejscu? Jaki to będzie miało wpływ na park? – pytał radny Marcin Pabierowski. Prezydent Kubicki przypominał radnym, że uchwała dotyczy tylko miejsc parkingowych i zarzucił im ingerowanie w projekt hotelu, którego nawet nie ma. Prezydenta poparł radny Gryko i radny Brachmański. – Rada powinna dać wytyczne nawet przy przystępowaniu do sporządzenia planu zagospodarowania przestrzennego. My musimy wiedzieć za czym głosujemy – odpowiedział radny Łatwiński. Radni uznali, że konieczna jest też konsultacja z mieszkańcami i inwestorem. – Współczuję inwestorowi, jeśli słucha naszej dyskusji, ta inwestycja na pewno będzie miała przeciwników. Zaraz się okaże, że znajdzie się tam jakiś mech albo żabka i niczego nie da się zbudować – skomentował radny Robert Górski.

Ostatecznie radni przyjęli uchwałę. Za było 13 głosów, 7 przeciw, 1 wstrzymujący.

PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

  1. Hotelu nie chcecie zrobic,ale polowe lasu w ochli wypier*olicie w kosmos bez wczesniejszego pomyslunku.

  2. Jak ktoś to czyta to powinien zwrócić uwagę ze las w Ochli “wyciął” tzw Drwal prezydent i świta. A za ta budową i zmniejszeniem miejsc parkingowych jest ten sam Drwal i widać że lekarz rowerzysta również (co też zamieszany w wycinkę drzew pod ochlą jest). A teraz pytanie do Prezydenta ZG: CO Z PROGRAMEM Parkingowym w miescie ZG.

  3. No jak to co? W jego ramach zlikwidowano przecież parking przy pętli na Zawadzkiego “Zośki”. A teraz gratis przeniosą pętlę “starym” mieszkańcom pod blok, żeby deweloper mógł sprzedać resztę mieszkań w swoim apartamentowcu! A kto sprzedawał i wydawał pozwolenie na budowę? Chyba nie ma wątpliwości!

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here