Hit sezonu – czarno-biała pościel!

0
286
fot. materiały prasowe

Czarno-biała pościel to obecnie jeden z najbardziej efektownych dodatków sypialni, podbijających serca miłośników stylowych wnętrz na całym świecie. Czerń i biel stanowią klasyczne zestawienie, które nigdy się nie nudzi. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, jak należy skutecznie dopasować te barwy do pokoju. Pomożemy!

Dlaczego warto postawić na kontrastowe kolory?

Jak czytamy na blogu sklepu Cocon Cotton, czarno-biała pościel jest przede wszystkim niezwykle uniwersalna. Odpowiednio zestawiona z innymi kolorami nie będzie przytłaczać całej aranżacji wnętrza, lecz okaże się jej idealnym dopełnieniem. Wbrew pozorom dodatki w tak neutralnych, podstawowych kolorach potrafią skutecznie przyciągnąć uwagę i znacząco wpłynąć na klimat sypialni. Biały jest kolorem, który wyjątkowo łatwo połączyć z innymi barwami. Ten uniwersalny odcień może wręcz stanowić doskonałą bazę do aranżacji całego pomieszczenia, pozostawiając swobodę we wprowadzaniu zmian za pomocą drobnych dodatków. Biel to przede wszystkim spokój, a zatem wszystko to, czego tak naprawdę w sypialni potrzebujesz. Pomyśl tylko, jak miło byłoby się zaszyć z książką w tak przytulnym i łagodnym otoczeniu po całym dniu wypełnionym niezliczonymi bodźcami atakującymi Cię z każdej strony – neonowymi kolorami i wszechobecnym hałasem. I jak dobrze byłoby po przebudzeniu i rozchyleniu powiek zacząć dzień od tego samego błogiego spokoju, powoli nabierając sił na kolejny dzień.

Czerń najczęściej kojarzona jest z klasą i prestiżem. Ciemne akcesoria wykorzystywane są w aranżacjach nowoczesnych mieszkań, których właściciele nie boją się eksperymentować. Należy jednak pamiętać, że czarne dodatki muszą być odpowiednio wyważone oraz przemyślane, żeby jednocześnie nie przytłoczyły całego pomieszczenia. Szczególnie sprawdzą się więc tutaj delikatne, ciemne wzory, które na jasnej pościeli będą prezentować się nadzwyczaj imponująco. Właśnie tak przełamaliśmy nieco sterylną czystość bieli, wlewając w nią odrobinę szaleństwa i radości. Pościel to jednak nie tylko ozdoba. To przede wszystkim tkanina, która każdego dnia otula Twoje ciało. Właśnie dlatego powinna się wyróżniać najwyższą jakością.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here