Hiszpania – słońce, zabytki i… nauka języka

0
92
fot. materiały prasowe

Z języka hiszpańskiego korzysta pół miliarda ludzi na całym świecie. To drugi – po angielskim – najpopularniejszy język globu. Wiele osób podkreśla, że nauka hiszpańskiego jest bardzo prosta. Teraz może dołączyć do tego grona i poszerzyć swoją wiedzę. Czas ruszać w drogę – słoneczna Hiszpania czeka, aby cię ugościć.

Przez wiele lat mówiło się niemalże wyłącznie o języku angielskim – że jest przydatny w życiu, w pracy czy na wakacjach. Teraz to się zmienia i coraz więcej ludzi decyduje się również na naukę innych języków. W tym hiszpańskiego – tym bardziej że jest właśnie tak bardzo popularny. Zwłaszcza że świat biznesu zaczyna go coraz bardziej doceniać i może się okazać, że będzie niezbędny w podjęciu wymarzonej pracy w przyszłości. Warto więc rozpocząć naukę.

Krąży obiegowa opinia, że hiszpański jest prostym językiem. Twierdzą tak zarówno ci, którzy już go znają, jak i ci, którzy dopiero się go uczą na kursach językowych. Wynika to z faktu, że Hiszpanie podchodzą do swojego języka dość bezpośrednio – większość słów czyta się tak, jak są zapisane. Oczywiście, trzeba się przyzwyczaić, że niektóre litery wymawia się inaczej niż u nas, ale kiedy to opanujemy, nauka idzie jak z płatka. Kolejne elementy przyswajamy bardzo szybko.

Dzięki temu też łatwiej jest pojąć gramatykę oraz osłuchać się z rodowitymi Hiszpanami. Mają oni tendencję do szybkiego i czasem niewyraźnego wypowiadania się, co zdecydowanie utrudnia rozmowę nowym adeptom sztuki lingwistycznej. Dlatego właśnie najlepiej wybrać się na kurs hiszpańskiego z firmą Atas, dzięki któremu będziemy poznawać język wprost u źródła.

Z hiszpańskim na co dzień

Kursy językowe za granicą to możliwość szybkiej nauki – to nie ulega wątpliwości. Obcujemy z językiem praktycznie na każdym kroku, utrwalając wiedzę i ucząc się coraz więcej. Atas kładzie bardzo duży nacisk na to, aby nauka i odpoczynek nieustannie się uzupełniały. To gwarancja efektywnego przyswajania wiedzy w przyjemnych warunkach.

Wyjazdy są organizowane z myślą o kursantach. Organizatorom zależy na tym, aby wszyscy czuli się swobodnie. Dlatego dopasowują zajęcia względem wieku, wiedzy i poziomu znajomości języka. To rozwiązanie pozwala szybko zauważyć, że nauka jest bardziej efektywna.

Ważnym aspektem takich kursów jest mnogość kierunków, które możemy obrać. Można pojechać do wymarzonego miejsca i przy okazji poznać tamtejszą kulturę, język, ludzi. Barcelona, Madryt czy Malaga – oto miejsca, które można odwiedzić. Te miasta są nie tylko piękne i dają możliwość bajecznego odpoczynku, ale też szybki kontakt z prawdziwą Hiszpanią pozwala przyswajać te informacje, które są nam faktycznie potrzebne.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://kursy.atas.pl/pl/kurs-jezykowy-hiszpania

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here