Gruzowisko w Dolinie Gęśnika? Co tam się dzieje? (ZDJĘCIA)

0
563
fot. ZTUM fb

Zielonogórskie Towarzystwo Upiększania Miasta informuje o niepokojącym odkryciu na rewitalizowanej obecnie Dolinie Gęśnika. Ktoś składa tam gruz.

W Dolinie Gęśnika składany jest gruz

Rewitalizacja doliny Gęśnika miała przede wszystkim zachować naturalny charakter miejsca. Niestety, jak informuje ZTUM składowany jest tam gruz, nie jak początkowo uważano „ziemia urodzajna” przeznaczona na rewitalizację terenu pod m.in. polany piknikowe. Jak podaje ZTUM jest to gruz pochodzący z placu budowy dewelopera przy ul. Strumykowej. W ten sposób pozbywa się on ubytków z placu budowy. Trwa to już kilka miesięcy. Joanna Liddane i Marcin Dziubek z ZTUM złożyli w tej sprawie pismo do Urzędu Miasta.

Co na to inwestor?

W sprawie powstałego gruzowiska skontaktowaliśmy się z Andrzejem Rosińskim z Inwestycyjnej Grupy Budowlanej, która zajmuje się rewitalizacją Doliny Gęśnika. – Nie mogliśmy ogrodzić całego terenu wokół Doliny Gęśnika. Nie ogrodziliśmy wjazdu od jednej z ulic bocznych i tamtędy ktoś przywiózł dwie wywrotki śmieci – mówi A. Rosiński. Zaznacza, że widoczny na zdjęciu czarnoziem zmieszany z gruzem nie jest własnością firmy. Ktoś to tutaj wyrzucił, natomiast ziemia, która jest pod spodem potrzebna jest do tego, żeby usypać zjeżdżalnie z igielitu, pochodzi z resztą z innej części Doliny Gęśnika. Wyjaśnia również, że teren budowy nie może być całkowicie  ogrodzony z powodu zwierząt. – Próbowałem dochodzić, kto stoi za pozostawieniem tych dwóch wywrotek gruzu, ale niestety to bardzo trudne – dodaje i zapewnia, że nie jest to sprawka Inwestycyjnej Grupy Budowlanej. A. Rosiński dodaje również, że przed pracami rewitalizacyjnymi wiele osób wyrzucało tutaj różnego rodzaju odpady. Przygotowując teren do prac remontowych musieli go dokładnie oczyścić. Pracowali również nad usunięciem szkód po orkanie Ksawerym, który niestety uszkodził również niektóre drzewa w Dolinie Gęśnika.
Przypominamy, że Dolina Gęśnika ma być miejscem rekreacyjnym. Powstaną tam polany,  łąki wypoczynkowe, miejsca do plażowania, a także ogrodzony plac zabaw dla zwierząt i siłownia. Będzie też oczko wodne (czytaj: Dolina Gęśnika zamieni się w Park Odkrywców).

 

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here