Głośne wyścigi na ulicach Zielonej Góry. W miniony weekend interweniowała policja

2
1594
fot. KMP Zielona Góra

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego w miniony weekend prowadzili działania na ulicach miasta. – Patrole w godzinach wieczornych i nocnych obecne były w tych miejscach miasta, gdzie mieszkańcy skarżyli się na „nocne wyścigi”. Takie szczególne nocne działania będą prowadzone w Zielonej Górze jeszcze wielokrotnie najbliższym czasie – zapowiada zielonogórska policja.
Głośne wyścigi na ulicach w centrum Zielonej Góry

Mieszkańcy Zielonej Góry od pewnego czasu skarżą się na nocne głośne wyścigi na ulicach w centrum miasta oraz na szarżujących motocyklistów. – Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w odpowiedzi na te skargi zaplanowali w najbliższym czasie nocne działania. Patrole obecne na ulicach Zielonej Góry podczas tych specjalnych działań wyposażone są w mierniki prędkości, ale również w mierniki poziomu dźwięku, tzw. decybelomierze – wyjaśnia Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Policjanci ujawnili ponad 90 wykroczeń drogowych
W miniony weekend 64 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego w samochodach oznakowanych i nieoznakowanych w ciągu dnia oraz w nocy prowadziło działania na ulicach Zielonej Góry. Policjanci ujawnili ponad 90 wykroczeń drogowych, 2 przestępstwa oraz zatrzymali 3 osoby poszukiwane. Wśród wykroczeń znaczna większość to przekroczenie dozwolonej prędkości – jeden z kierujących stracił swoje prawo jazdy za przekroczenie o ponad 50 km/h prędkości dozwolonej w terenie zabudowanym. Zatrzymany został także nietrzeźwy kierujący oraz sprawczyni kradzieży samochodu, która była poszukiwana. Policjanci zatrzymali także 2 inne osoby poszukiwane.

Prędkość to główny czynnik wpływający na ryzyko wystąpienia wypadku drogowego
Prędkość to główny czynnik wpływający na ryzyko wystąpienia wypadku drogowego, a ponadto znacznie zwiększa skalę skutków wypadku. Jest to najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków i zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pieszym. W przypadku potrąceń pieszych, już nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Nawet najbardziej bezpieczny technologicznie samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy zbyt dużej prędkości.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności.

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. Mam nadzieję, że ul. Wrocławska też będzie objęta kontrolą. Bo to, co wyprawiają motocykliści na tej ulicy, można powiedzieć “pod nosem” Komendy Policji jest wysoce bulwersujące:(

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here