Gdzie najczęściej kierowcy “zapominają” o ograniczeniu prędkości? 

1
684
fot. KMP Zielona Góra

Ostatnio informowaliśmy kilkukrotnie, że kierowcy łamią przepisy i jest im odbierane prawo jazdy. W tym tygodniu w ciągu zaledwie jednego dnia policjanci odebrali prawo jazdy czterem osobom (czytaj więcej: Kontrole policyjne na Trasie Północnej i ul. Zjednoczenia).
Policja informuje, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów. – Policjanci ruchu drogowego obserwują, że w naszym mieście ulica Zjednoczenia, Trasa Północna, Szosa Kisielińska, ulica Głogowska czy ulica Wrocławska  to miejsca gdzie często kierujący „zapominają” o ograniczeniach prędkości. Jest to szczególnie niebezpieczne zachowanie zwłaszcza teraz, kiedy warunki drogowe są trudne i droga hamowania samochodu jest znacznie wydłużona – informuje zielonogórska policja. Jednym z miejsc, które wskazują sami mieszkańcy jest droga prowadząca z Ochli do Kiełpina i Jarogniewic. – Właśnie te miejsca wskazują często mieszkańcy jako trasy, gdzie kierujący rozwijają nadmierne prędkości. Zaledwie 2 godziny wystarczyły aby przekonać się, że są kierowcy, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego i ograniczenia prędkości – informowała Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Kaskadowy pomiar prędkości
A dziś, w sobotę 9 stycznia, policja zaplanowała tzw. “kaskadowy pomiar prędkości”. – Na drogach krajowych nr 27 i 32 przebiegających przez teren powiatu zielonogórskiego będą prowadzili działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Charakterystycznym dla tej akcji jest to, że policyjne patrole rozmieszczone są co kilka kilometrów i mają za zadanie zatrzymywać tzw. piratów drogowych – informuje policja.

Więcej patroli na drogach
Na drogach K-27 i K-32 przebiegających przez powiat zielonogórski pojawi się więcej patroli ruchu drogowego w radiowozach oznakowanych, a także nieoznakowane samochody z videorejestratorami. Te drogi wybrane zostały ze względu na duże natężenie ruchu, a także dlatego, że wielu kierujących łamie przepisy i znacznie przekracza prędkość nie zważając na ewentualne konsekwencje. Ponadto na tych odcinkach dróg dochodzi często do różnych zdarzeń drogowych w tym także tych ze skutkiem śmiertelnym.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Mieszkańcy Jędrzychowa proszą policję o kontrole prędkości na ul. Liliowej która częściowo posiada ograniczenia do 30 km/h ze względu na zły stan nawierzchni. Niektórzy kierowcy czują się bezkarni łamiąc nagminnie przepisy.
    W te rejony nasza policja się nie zapuszcza. A szkoda.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here