Gastronomia na pl. Teatralnym. Miasto wydzierżawiło teren

1
1630
fot. ZielonaNews.pl

Jak pisaliśmy na początku tygodnia na pl. Teatralnym pojawił się nowy obiekt (czytaj więcej: Co powstaje na pl. Teatralnym?). Wówczas jeszcze nie wiedzieliśmy co tutaj będzie. Teraz już jest pewne, że będzie tu gastronomia. Miasto teren wydzierżawiło.

Nowy obiekt na pl. Teatralnym. Co tu powstanie?
Część (105 m kw.)  przedmiotowej nieruchomość gruntowej oznaczonej jako działka nr 345  o powierzchni  2942 mkw, położonej przy ul. Plac Jana Matejki w Zielonej Górze, została wydzierżawiona w drodze  przetargu nieograniczonego na wzniesienie obiektu usługowego z zakresu gastronomii wraz z ogródkiem gastronomicznym. W wyniku przetargu wyłoniono dzierżawcę – Pinacolada Spółka Cywilna z siedzibą w Zielonej Górze, z którym zawarta została umowa dzierżawy na okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2024 r. – poinformowała nas Monika Zapotoczna z urzędu miasta.

Plac Teatralny jest miejscem, w którym chętnie gromadzą się mieszkańcy. Teren ten został oddany do użytku w 2019 roku. Latem odbywają się tu koncerty, imprezy dla całych rodzin, warsztaty.
PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. A przypadkiem lodziarnia niedaleko, na Niepodległości nie dostała przedłużenia dzierżawy po wielu latach.
    Ot, taki przypadek, że udziałowcem nowego lokalu jest radny, bliski kolega prezydenta – ale pewnie nie ma to żadnego związku;).

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here