Garaż blaszany dobrym wyborem? Do czego można go wykorzystać?

0
30
fot. materiały prasowe

Wiele osób nie ma na posesji garażu, co jest sporym problemem, bo niegarażowane auto jest narażane każdego dnia na działanie szeregu niekorzystnych czynników atmosferycznych. Zwiększa się też ryzyko wandalizmu i nawet kradzieży. W takiej sytuacji najlepszym wyborem jest zakup blaszaka, który zastąpi konstrukcję murowaną i drewnianą. Na rozwiązanie to mogą zdecydować się nawet osoby mające ograniczony budżet, bo najtańsze garaże z blachy dostępne są już za parę tysięcy złotych. Nie jest to duży wydatek w porównaniu z budynkiem murowanym. Pora zastanowić nad tym, co przemawia za wyborem garażu blaszanego.

Jakie zalety mają garaże blaszane?

Mogłoby się wydawać, że garaż wykonany z blachy nie będzie zbyt wytrzymały, ale w praktyce wygląda to zupełnie inaczej. Wpływa na to oczywiście jakość użytych materiałów i grubość blachy. Nowoczesne blaszaki są bardzo wytrzymałe, odporne na obciążenia i uszkodzenia mechaniczne. Nie działają na nie niszcząco opady atmosferyczne, wiatr ani promieniowanie słoneczne. Dodatkowym zabezpieczeniem jest farba podkładowa, która chroni przed korozją, stosuje się też szereg innych powłok antykorozyjnych. Prosta i lekka konstrukcja blaszaka to kolejne zalety, łatwo go zamontować i przenosić. Nie ma problemu z demontażem i przetransportowaniem blaszaka. Wybór jest ogromny, można przebierać w typach blachy, kolorach, kształtach, wymiarach. Nie ma żadnego problemu z dopasowaniem blaszaka do aranżacji ogrodu, stylistyki otoczenia, swoich indywidualnych potrzeb i preferencji.

Garaże z blachy są funkcjonalne i w przystępnej cenie, na ich zakup można pozwolić sobie nawet w przypadku ograniczonego budżetu. Droższe są bardziej rozbudowane modele, z dodatkowym wyposażeniem, licznymi udogodnieniami i zabezpieczeniami. Standardowy blaszak to koszt rzędu paru tysięcy złotych, zawsze można go ocieplić w przyszłości i to na wiele sposobów. Na jego budowę nie są potrzebne żadne zezwolenia, nie wymaga się nawet fundamentów. Blaszak może zostać w dowolnym momencie rozbudowany lub zmodyfikowany. Jego montaż jest na tyle prosty, że można postawić go samodzielnie, posiłkując się dołączaną do zestawu instrukcją. Garaż z blachy może stać w dowolnym miejscu na posesji i w każdej chwili zostać przeniesiony. Nie jest narażony na działanie wilgoci ani gnicie.

Blaszak nie tylko jako garaż

Blaszki świetnie sprawdzają się w roli garażu, ale można w nich przechowywać nie tylko samochody. Będzie dobrym miejscem na różne narzędzia, rowery, akcesoria ogrodowe, kosiarki, sprzęt sportowy. Wszystkie przedmioty znajdujące się na podwórku, które wymagają ochrony przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych, mogą zostać włożone do blaszaka. Będą dodatkowo chronione przed potencjalnym złodziejem. Posesja zostanie uporządkowana, wszystko będzie w jednym miejscu, przez co nie będzie trudności ze znalezieniem przedmiotów. Zmniejszy się ryzyko ich zaginięcia. Zawartość blaszaka można dodatkowo zabezpieczyć za pomocą zamka na klucz lub kłódki, przez co żadna nieupoważniona osoba nie będzie mieć do niej dostępu.

Pojemnik ze śmieciami na ogrodzie, który rzuca się w oczy już z daleka, warto schować do blaszaka, przez co przestanie być źródłem ciekawych widoków i nieprzyjemnych zapachów. Zaletą trzymania śmierci pod zadaszeniem jest ochrona ich przed zmoknięciem i rozrzucaniem przez zwierzęta. Będzie można cieszyć się zadbanym podwórkiem i łatwiej segregować odpady. Garaże z blachy są wykorzystywane jako składziki na opał, warsztaty samochodowe, obiekty dla majsterkowiczów, siłownie. Mogą mieć także przeznaczenie rolnicze lub przesyłowe. Coraz więcej osób decyduje się na blaszane biuro. W blaszakach można trzymać maszyny rolnicze, rozmaite narzędzia, materiały budowlane, zbiory. Z blachy wykonuje się nawet garaże przeznaczone dla samolotów czy hangary lotnicze. Więcej na https://www.maritom.pl/

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here