Gaming room, czyli świetlica ze stanowiskami do gier powstała w naszym szpitalu

1
295
fot. Archiwum Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze

Każdy kto przebywał choć kilka dni w szpitalu, wie że tutaj czas niemiłosiernie się dłuży, a zwłaszcza dzieciom. By nieco umilić najmłodszym okres pobytu w szpitalu firma Domator24.com wyposażyła świetlicę w profesjonalny sprzęt dla graczy. Jest też miejsce  do nauki, czytania czy oglądania bajek.

Gaming room umili pobyt pacjentom

Na Na Klinicznym Oddziale Pediatrii powstał powstał pierwszy taki w Polsce szpitalny gaming room. Firma Domator24.com, której specjalnością są profesjonalne fotele gamingowe, kompleksowo wyposażyła oddział w meble i niezbędny sprzęt: fotele dla graczy, komputery, pufy, stoły, krzesła i konsole. – Chcemy, by to miejsce służyło dzieciom w trudnych chwilach i umilało im czas – mówi Paweł Nowak, właściciel i Prezes Zarządu Diablo Chairs. I podkreśla, że celem było stworzenie miejsca przyjaznego dzieciom mogącego zapewnić przestrzeń do nauki i elektroniczną rozrywkę. Wszystko po to by dzieci choć trochę poczuły się jak w domu.

Lepsze samopoczucie podnosi efekty leczenia

Zadowolenia nie kryje także Prezes Zarządu szpitala dr Marek Działoszyński: Bardzo nas cieszy inicjatywa właściciela firmy Domator24.com. To kolejna firma o lokalnych korzeniach, która postawiła wspomóc nasz szpital i co ważne, zrobiła to z własnej inicjatywy. Pomysł stworzenia gaming roomu na Klinicznym Oddziale Pediatrii na pewno spotka się z entuzjastycznym przyjęciem naszych małych pacjentów. Ne będę ukrywał, że bardzo liczę na zaangażowanie i pomoc Pana Pawła Nowaka, gdy rozpoczniemy aranżację i wyposażanie budowanego właśnie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. A lekarze podkreślają, że muzyka, gry i zabawa pozytywnie wpływają na psychikę a tym samym na efekty leczenia. Więcej informacji znajdziecie na stronie Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze: Gaming room w szpitalu

Źródło: Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

– Muzyka, gry, to lepsza psychika, a to ułatwia leczenie. Powstało rewelacyjne miejsce, dziękuję za to, bo to są pana…

Publiée par Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze sur Vendredi 29 novembre 2019

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here