Funkcje przygotowania do matury. Jak zrozumieć: Twoje dziecko potrzebuje pomocy korepetytora, lub nie?

0
73
School photo created by freepik - www.freepik.com

Okres maturalny – jest bez przesady, jednym z najważniejszych okresów każdej osoby. Wyniki egzaminu określają los osoby. Pozytywnym wynikiem przy wysokich ocenach jest możliwość studiowania na prestiżowym uniwersytecie. Możliwość wyboru najlepszego spośród najlepszych. Słaby wynik maturalny może być porażką na całe życie.

Przygotowanie matury: jakie są problemy i jak je przezwyciężyć

Przypomnijmy, jakie egzaminy są obowiązkowe w Polsce przed zaliczeniem: język polski, matematyka i język obcy (głównie, angielski). Jeśli dziecko nie wykazywało aktywnego zainteresowania nauką w ostatnich klasach szkoły, a mianowicie w tych trzech podstawowych dyscyplinach, czas matury może być ciągłym problemem. Innym powodem niskiego wyniku matury jest nieprofesjonalny nauczyciel we właściwej dyscyplinie. Oznacza to, że dziecko jest utalentowanym matematykiem lub poliglotą, ale obojętny nauczyciel nie motywuje ani nie promuje zainteresowania nauką. Tak często dzieje się w naszych szkołach. Lub często nauczyciel się zmienia, a dziecko nie ma czasu na adaptację.

Jeśli występują takie problemy, jest to konieczne  korepetycje do matury.

Główne zalety indywidualnego korepetytora:

1. Indywidualne podejście do ucznia: nauczyciel bierze pod uwagę życzenia ucznia, cele uczenia się, możliwości.

2. Możliwość wyboru specjalnego kursu, stworzenia programu nauczania, zróżnicowania programu nauczania w zależności od potrzeb.

3. Wybór czasu zajęć, możliwość odroczenia zajęć w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych sytuacji.

4. Zdolność do określenia intensywności i częstotliwości zajęć, które byłyby najbardziej dogodne dla ucznia.

5. Nauczyciel zidentyfikuje słabości wiedzy dziecka na początku interakcji i podkreśli luki i słabości w materiałach przekazywanych w szkole.

Jak odbywają się lekcje z korepetytorem?

Profesjonalny korepetytor nauczy uczniów zadań, zbliżonych do zadań egzaminacyjnych. Nauczyciel znajdzie indywidualne podejście do dziecka i nadzoruje proces uczenia się. Wskazuje uczniowi właściwy kierunek.

Ponadto:

  • wykład trwa ustaloną godzinę i dzień;
  • możesz dostosować częstotliwość lekcji;
  • studiować zadania w wielu formatach, które pozwolą ci uczyć się dyscypliny „do automatyzacji”.
  • istnieje możliwość zamówienia korepetytora z polskiego (matematyka lub angielski) do matury z uniwersytetu, do którego student zamierza się zapisać https://buki.org.pl/korepetycje/

Na co zwrócić uwagę przy wyborze korepetytora:

1. Edukacja. Powinien być wyższy, najlepiej prestiżowy uniwersytet, co zwiększa prawdopodobieństwo wysokich kwalifikacji nauczyciela.

2. Ciągłe samodoskonalenie nauczyciela (certyfikaty, szkolenia, seminaria). Nauczyciel, który kontynuuje naukę samodzielnie, na lekcjach da wiedzę jakościową zgodnie z nowoczesnymi metodami.

3. Staż. Lata pracy dają nauczycielowi nieocenione doświadczenie. To doświadczenie daje nauczycielowi elastyczność w stosowaniu technik z konkretnym uczniem i skuteczniejszym nauczaniu przedmiotu. Jednak koszt takiego specjalisty będzie wyższy;

4. Doświadczenie w pracy korepetycje języka angielskiego w kraju anglojęzycznym. Ogromną zaletą dla nauczyciela jest doświadczenie komunikacji z native speakerem. Pozwoli mu to lepiej mówić językiem mówionym i uczyć poprawnej wymowy słów.

5. Udział korepetytora z matematyki w międzynarodowych i krajowych konferencjach naukowo-praktycznych, co świadczy o obojętności nauczyciela wobec przedmiotu nauczania i głębokim zainteresowaniu. Taki nauczyciel zazwyczaj ma ścisłą komunikację z innymi matematykami i potwierdza jego profesjonalizm.

6. Nauczyciel zdyscyplinowany i wymagający od siebie ma tych samych uczniów. Wybierając specjalistę należy pamiętać o jego osobistych cechach i zaleceniach.

Pamiętaj! Pomagając dziecku w uzyskaniu wysokiej jakości edukacji w odpowiedzialnym życiu, gromadzisz kapitał, który z biegiem lat zwiększy się setki razy. Okres przygotowania do matury u dziecka może być kluczowy! Pomóż dziecku czuć się pewnie w życiu!

Artykuł napisała Ognieszka P., korepetycje języka angielskiego

Spółka korepetytorska Buki https://buki.org.pl/

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here