Foteliki samochodowe jak dobrze wybrać?

0
119
Boy in a booster seat in the back of a van

Będąc na etapie poszukiwań odpowiedniego fotelika samochodowego należy zwrócić uwagę na szereg czynników, ponieważ jego zadaniem jest, by służyć dziecku na kilka, a nawet wiele lat.
Warto zaopatrywać się w foteliki, które można z powodzeniem wymieniać, zgodnie z tym jak rośnie dziecko, gdyż foteliki takie gwarantują większe bezpieczeństwo, czego foteliki ekonomiczne nie są w stanie do końca zapewnić. Część rodziców decyduje się na zakup fotelika używanego, jednak nie ma gwarancji, że fotelik nie jest w jakiś sposób uszkodzony, nie ma wad lub, co gorsze może być powypadkowy.

Fotelik samochodowy powinien posiadać atest bezpieczeństwa, niektóre z nich posiadają homologację i-Size, a wszystkie foteliki wystawione do zakupu muszą posiadać certyfikat bezpieczeństwa. Dobry fotelik samochodowy jest stabilny, posiada szereg zabezpieczeń, jest dokładnie wykonany o czym świadczy również solidny wygląd fotelika.

Fotelik samochodowy, który spełnia wszelkie prawne normy bezpieczeństwa jest fotelik Romer Kidfix II XP SICT. Jest to fotelik głęboki, wygodny, solidnie wykonany. Dzięki niemu podróż dla malucha staje się jeszcze atrakcyjniejsza i wygodniejsza. Fotelik ten posiada zaawansowane technologie, dzięki którym zapewniona jest ochrona przed kolizjami czołowymi, co zapewnia system XP-PAD oraz bocznymi, przy pomocy systemu SICT. System ten zapewnia najwyższą ochronę, dzięki dwóm plastikowym poduszkom, które w chwili kolizji pochłaniają energię wynikającą z uderzenia.

Ochronę stanowią również miękkie ściany boczne fotelika. Fotelik Romer Kidfix II XP SICT wyposażony jest w prowadnicę do pasów bezpieczeństwa oraz System SecureGuard, który stabilizuje prawidłowe ułożenie bioder dziecka w foteliku. Zaletą fotelika jest także łatwy montaż w samochodzie oraz system ISOFIT, który w połączeniu z ISOFIX umożliwi właściwe zamontowanie fotelika w samochodzie. Fotelik posiada miękki zagłówek, którego wysokość można z łatwością regulować. Pokrycie fotelika Romer Kidfix II XP SICT nadaje się do prania w pralce.

Źródło: Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here