Focus Mall wprowadza opłaty za parkowanie na parkingach

9
8703
fot. ZielonaNews.pl

Galeria Focus Mall wprowadza zmiany dla klientów korzystających z krytego oraz z zewnętrznego parkingu. Od września 2019 roku zaczną obowiązywać opłaty za postój samochodów, ale każdy klient będzie mógł zaparkować bezpłatnie przez pierwsze dwie godziny.

Czytaj dalej za reklamą —>Jak wyjaśniają władze galerii decyzja o wdrożeniu systemu płatnego parkingu wynika przede wszystkim z potrzeby zapewnienia klientom zielonogórskiego centrum komfortowych warunków do robienia zakupów.

Zasady płatnego parkowania na krytym parkingu

Czytaj dalej za reklamą —>Opłaty za postój na parkingu wielopoziomowym będą pobierane od 9 września 2019 roku. Mechanizm będzie polegał na skanowaniu tablic rejestracyjnych pojazdów wjeżdżających i wyjeżdżających z parkingu za pomocą kamer. Kontrola czasu postoju będzie odbywać się zdalnie, co wpłynie na zminimalizowanie ewentualnych zatorów na terenie parkingu.

Ile zapłacimy za parking w Focus Mall?

Pierwsze 2 godziny korzystania z parkingu będą bezpłatne. Stawka za trzecią rozpoczętą godzinę wynosi 2 PLN, natomiast za każdą kolejną – 3 PLN. Parking będzie do dyspozycji kierowców od godz. 9.00., do ostatniego seansu w kinie Cinema City. Należy nadmienić, że osoby wybierające się do kina, mogą skorzystać z wydłużenia godzin bezpłatnego parkowania. Tym samym, po zakupie biletu powinny poinformować pracownika kina, że chcą skorzystać ze wspomnianego udogodnienia. Należy podać pracownikowi kina nr rejestracyjny auta, który zostanie wprowadzony do systemu. Wówczas gość Cinema City będzie mógł skorzystać z 3 godzin bezpłatnego parkowania.

Czytaj dalej za reklamą —>Duży przyrost aut w Polsce stał się problemem w miastach oraz galeriach handlowych, usytuowanych w strategicznych lokalizacjach, np. w centrum miasta, gdzie występuje deficyt miejsc parkingowych. Kwestia ta dotyczy również Focus Mall. Taka sytuacja coraz częściej wymaga zastosowania odpowiednich rozwiązań, które przyczynią się do rotacji pojazdów – mówi, Jarosław Świeboda, Senior Project Manager, NEPI Rockcastle.

Czytaj dalej za reklamą —>Korzystanie z płatnego parkingu – jak to działa?

Dla komfortu odwiedzających Focus Mall uproszczono i zautomatyzowano system rozliczenia ewentualnych opłat. Klienci galerii nie muszą pamiętać o biletach parkingowych, a zasady działania płatnego parkingu są bardzo proste:

Czytaj dalej za reklamą —> • Klient podjeżdża do szlabanu
 • System rejestruje tablice auta i wpuszcza na teren parkingu poprzez otwarcie szlabanu
 • Klient po zakończonych zakupach musi podejść do automatu, znajdującego się na parkingu, od strony wejścia na pasaż i wpisać numer rejestracyjny auta
 • Na ekranie pojawia się informacja czy należy zapłacić oraz instrukcja postępowania. Klient płaci lub nie (w zależności od komunikatu) i wówczas może wyjechać z parkingu
 • Klient podjeżdża do szlabanu
 • System sprawdza płatność i umożliwia wyjazd z parkingu

Czytaj dalej za reklamą —>Strefa płatnego parkowania na parkingu zewnętrznym

W połowie września na parkingu zewnętrznym zostaną wprowadzone parkometry. Klient zanim wejdzie do galerii powinien oszacować długość wizyty, odebrać bilet i umieścić go za szybą auta. Warto pamiętać, że w przypadku
2 godzin darmowego parkowania, również należy pobrać bilet. Wysokość opłat jest taka sama, jak na parkingu krytym.

– Wygodny i bezpieczny parking jest jednym z elementów decydujących o tym, że klienci pozytywnie oceniają centrum handlowe. Instalacja systemu płatnego parkowania przyczyni się do zwiększenia dostępności miejsc postojowych dla Klientów CH Focus Mall, szczególnie w okresie weekendów, jak również w czasie wzmożonych zakupów przedświątecznych. Jesteśmy przekonani, że nowe rozwiązanie zwiększy efektywność korzystania z parkingu oraz podniesie komfort zakupów – komentuje, Marta Radziwoń, Dyrektor CH Focus Mall Zielona Góra.

Źródło: materiały prasowe Focus Mall Zielona Góra

PODZIEL SIĘ

9 KOMENTARZE

 1. A co z osobami posiadajacymi karty parkingowe dla niepełnosprawnych tez beda musieli płacic za wydłużony czas czy benda miały bezpłatne parkingi

 2. Szkoda tylko, ze Pani Dyrektor nie pomyślała o
  Komforcie pracowników, którzy nie będą mieli gdzie zaparkować.

 3. na szczęscie chodzimy tu tylko do cinema city bo blisko i w sumie dzieciaki lubia to kino, ale CHODZIMY.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here