Firma z lubuskiego wyprodukowała kilkadziesiąt milionów zniczy, które trafiły na cmentarze

3
475

Jak co roku, w związku ze Świętem Wszystkich Świętych oraz Dniem Zadusznym, na polskich cmentarzach zapłonęły miliony zniczy. Duża część lampionów użytych do produkcji zniczy pochodzi z lubuskich zakładów Grupy CIECH, spółki CIECH Vitrosilicon, największego producenta lampionów do zniczy w Polsce. – W tym roku spółka wprowadziła na rynek rekordową liczbę 19 nowych wzorów lampionów do zniczy oraz zrealizowała kilkanaście kontraktów na wzory indywidualne, m.in. z zastosowaniem nowoczesnych metod barwienia szkła i unikalnych kształtów. Główny kanał sprzedaży lampionów to sieci handlowe, co odpowiada trwającym od wielu lat tendencjom rynkowym, zmniejszając udział w rynku punktów przycmentarnych – wyjaśnia biuro prasowe Grupy CIECH. 

Szczyt sezonu lampionów do zniczy przypada na drugi i trzeci kwartał roku – wtedy to sieci handlowe i sprzedawcy zniczy zaopatrują się w lampiony na jesienny szczyt związany z listopadowym świętem.

Tegoroczny sezon nie odbiegał znacząco od poprzednich lat. Polski rynek zniczowy jest rynkiem nasyconym i stabilnym. Sprzedaż w coraz większym stopniu odbywa się w sieciach handlowych i w tym segmencie mamy znaczące udziały. Jeżeli chodzi o preferencje klientów, to są one bardzo różne, co jest odzwierciedlone w ogromnej ilości wzorów i różnorodności zdobień. Producenci lampionów muszą sprostać tym wymaganiom, a warto podkreślić, że w CIECH Vitrosilicon jesteśmy w stanie zrealizować zlecenia o bardzo różnorodnym wolumenie – mówi Zenon Kozak, Prezes Zarządu spółki CIECH Vitrosilicon.

CIECH Vitrosilicon jest liderem polskiego rynku lampionów z udziałem szacowanym na ok. 40 proc. Zakład produkcyjny znajduje się w Iłowej i jest wyposażony w linię produkcyjną, dzięki której w ofercie Spółki znajdują się nie tylko lampiony, ale także opakowania szklane (np. słoje typu COMFORT ze szklaną przykrywką). Dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu Spółka jest w stanie realizować krótkie i długie serie według indywidualnych potrzeb i profilu zamawiającego. Spółka zajmuje się także projektowaniem opakowań szklanych na indywidualne zlecenie klientów.

CIECH Vitrosilicon specjalizuje się także w produkcji szklistych krzemianów sodu i potasu oraz szkła wodnego sodowego i potasowego. Spółka posiada dwa zakłady produkcyjne: w Iłowej, gdzie produkowane są opakowania szklane i szkło wodne, oraz w Żarach, gdzie wytwarza się szkliste krzemiany sodu i potasu.

Źródło: materiały prasowe

PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here