Firma LUG rozbuduje fabrykę w Nowym Kisielinie. Inwestycja pochłonie miliony złotych

0
973
fot. materiały prasowe

Firma LUG  planuje rozbudowę fabryki w Nowym Kisielinie. Inwestycja pochłonie 7,1 mln zł.

Firma LUG rozbuduje fabrykę w Nowym Kisielinie

Dziś Zarząd Grupy poinformował o rozbudowie Centrum Badawczo – Rozwojowego, czyli drugiej polskiej fabryki zlokalizowanej w Nowym Kisielinie k. Zielonej Góry. Firma zainwestuje w ten projekt 7,1 mln zł. Umowa obejmuje rozbudowę hali magazynowej z zapleczem biurowo – socjalnym. W wyniku realizacji projektu powierzchnia magazynowa zostanie zwiększona o ok. 3000 m2, natomiast przestrzeń biurowo – socjalna powiększy się o ok. 500 m2.

Dynamiczny rozwój
Miniony rok 2020 to czas sukcesu firmy na polu przetargów związanych z dużymi inwestycjami infrastrukturalnymi w Warszawie oraz w newralgicznych punktach ważnych dróg szybkiego ruchu w Polsce.

– W obliczu dynamicznego rozwoju i dalszych planów ekspansji rynkowej, zdecydowaliśmy się powiększyć zakład – komentuje decyzję o inwestycji Ryszard Wtorkowski, Prezes Zarządu LUG S.A. – Dzięki rozbudowie będziemy mogli rozwijać nasz Dział Badań i Rozwoju oraz jeszcze sprawniej kształtować nasze portfolio produktowe, wychodząc naprzeciw potrzebom klientów. Pracujemy nad wieloma innowacjami produktowymi, a aby je wprowadzić na rynek potrzebujemy przestrzeni – dodaje. Podkreśla także, że inwestycja w nowy magazyn jest też odpowiedzią na wyzwania związane z dostawami na odległe rynki, które wymagają pełnej kompletacji zamówień przed wysyłką. – Do tego potrzebna jest przestrzeń magazynowa, którą zyskamy dzięki rozbudowie Centrum Badawczo-Rozwojowego w Nowym Kisielinie – wyjaśnia prezes Wtorkowski.

Dwa zakłady w Lubuskiem
Centrum w Nowym Kisielinie jest drugim zakładem produkcyjnym Grupy w Polsce. Pierwszym jest powstała w 2008 roku siedziba LUG w Zielonej Górze, która została wybudowana ze środków z emisji akcji. Od tego momentu Grupa nie dokonywała kompleksowej rozbudowy przestrzeni magazynowych, a inwestycje skupiały się wokół przestrzeni i technologii produkcyjnych.

LUG oświetla Polskę
LUG Light Factory, spółka zależna LUG S.A., dostarczy ponad 38,5 tysięcy opraw ulicznych dla Warszawy.  Kolejną realizacją spółki w stolicy jest projekt Południowej Obwodnicy Warszawy, strategicznej z perspektywy miasta stołecznego trasy komunikacyjnej. Otwarty w grudniu 2020 roku 15-kilometrowy odcinek pomiędzy węzłem R14 (Przyczółkowa) a węzłem R15 (Wał Miedzeszyński), został w całości oświetlony przez LUG. Grupa ma również swój udział w rozbudowie infrastruktury towarzyszącej na najważniejszych drogach szybkiego ruchu w Polsce.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here