Festiwal Nauki na UZ. Przyjdź i zbadaj swój organizm

0
378
Festiwal Nauki na UZ 2017
fot. Facebook Uniwersytet ZIelonogórski

Festiwal Nauki na UZ organizowany jest po raz kolejny. Na uczestników czeka mnóstwo atrakcji, ciekawych stoisk i możliwość poddania się badaniom.

Festiwal Nauki na UZ z wielokulturowymi atrakcjami

Festiwal Nauki odbędzie się 4 i 5 czerwca pod hasłem „Z UZ dookoła świata”.
Rozpocznie się o godz. 10:00 na stadionie uniwersyteckim przy ul. Wyspiańskiego 58.W pierwszy dzień festiwalu odbywać się będą biegi, jeden dla transplantacji, a drugi to Bieg Przełajowy. Konkursy w bieganiu i innych dyscyplinach sportowych oraz plastycznych odbywać się będą także dla najmłodszych.

W organizację festiwalu zaangażował się Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu, dzięki temu w pierwszy dzień będzie możliwość poddania się badaniom, np. fizjologicznym i profilaktycznym, pomiarowi składu ciała, analizie chodu itp. Na stoiskach lekarskich będzie okazja, aby nauczyć się pierwszej pomocy, zostać dawcą szpiku i wziąć udział w różnych akcjach. Ciekawym elementem niedzielnego pikniku będzie „Gotowanie na trawie” m.in. z udziałem uczestników programu telewizyjnego.

Strefa Relaksu z Erasmus+

Na Uniwersytecie Zielonogórskim studiuje coraz więcej młodych osób z zagranicy, np. Portugalii. Hiszpanii czy Wietnamu. Oni także zostali zaangażowani w przygotowania pokazów i warsztatów na swoich wydziałach.

Poniedziałek na festiwalu to laboratoria i warsztaty dla zorganizowanych grup szkolnych oraz przedszkolnych. Aby wziąć udział w jakimś projekcie należy zapisać się przez formularz elektroniczny dostępny tutaj. To jedyny sposób rejestracji.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here