Ferie w muzeum. Jest zabawa (ZDJĘCIA)

0
130
ferie w muzeum w Zielonej Górze
Dzieci uczestniczą w warsztatach plastyczno- edukacyjnych/ fot. MZL

Ferie w muzeum w Zielonej Górze trwają. Dzieci spędzają tu czas kreatywnie, ale także wiele się uczą. W trakcie zajęć 2 lutego obejrzały obrazy o tematyce zimowej, które ma w swoich zbiorach muzeum.  Potem same zaczęły tworzyć pejzaż zimowy korzystając z wielu dostępnych materiałów jak bibuły, kredek, wycinanek itp.

Ferie w muzeum w Zielonej Górze trwają

Kolejne zajęcia w ramach ferii w muzeum odbędą się 3, 8, 9, 10 lutego. 3 lutego zajęcia będą poświęcone sztuce. Zaś 8, 9 i 10 lutego będą poświęcone historii. W trakcie zajęć historycznych dzieci będą mogły poznać przedmioty codziennego użytku choćby lampę, liczydło, gramofon, czy stare łyżwy.

Ciekawostką będzie oglądanie bajki na starym projektorze. – Dzieci obejrzą bajkę wyświetloną na tym projektorze, a następnie namalują w różnych technikach obrazek ilustrujący obejrzaną bajkę lub inną pracę plastyczną nawiązującą do tematyki zajęć. Poprzez interaktywne zajęcia łącząc naukę z zabawą uczestnicy warsztatów poznają świat sztuki i historii i wzbogacą swoje dotychczasowe doświadczenia – wyjaśniają organizatorzy zajęć.

Chęć uczestnictwa w zajęciach muzeum prosi zgłaszać pod numerem telefonu tel. 68 327 23 45 wew. 19.

Więcej informacji znajdzie na stronie Muzeum Ziemi Lubuskiej. 

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here