Fenomen kuchni modułowej z Salonów Agata – opinie

0
77
fot. materiały prasowe

Masz niewielką kuchnię i zastanawiasz się, jak odpowiednio ją zagospodarować? Jeśli chcesz wykorzystać metraż do maksimum i stworzyć optymalne, komfortowe miejsce do gotowania i spędzania czasu z rodziną, zwróć uwagę na meble modułowe. Te z Salonów Agata mogą być odpowiedzią na najbardziej wygórowane wymagania. Sprawdź, czym są kuchnie modułowe.

Co to są kuchnie modułowe?

Na początku warto wyjaśnić, jakie są charakterystyczne cechy kuchni modułowych. Na ich zabudowę składają się moduły, czyli pojedyncze elementy, które można ze sobą łączyć w przeróżnych kombinacjach, wykorzystując nawet najbardziej problematyczne przestrzenie jak skosy czy naroża. Dzięki temu każdy centymetr pomieszczenia zostaje w pełni wykorzystany.

Najlepsze aranżacje wnętrz z kuchnią modułową

Skąd fenomen kuchennych mebli modułowych? Jak można przeczytać w serwisie biznes.interia.pl, meble kuchenne z Salonów Agata to w opinii użytkowników rozwiązanie szyte na miarę. Jeśli posiadamy małą kuchnię, warto zastosować modułowe kombinacje szafek, dzięki którym zabudujemy pomieszczenie aż po sam sufit. Nie marnujemy dzięki temu przestrzeni! Pamiętajmy, żeby stworzyć estetyczną i funkcjonalną aranżację: w pobliżu piekarnika powinny się znaleźć akcesoria do pieczenia, zaś bliżej głównego blatu, na którym przyrządzamy posiłki, warto ulokować naczynia.

Meble modułowe mogą kryć niezwykle uniwersalne systemy do przechowywania. Małe przestrzenie powinny być wygodne w użytkowaniu i dobrze zorganizowane, dlatego warto wyposażyć je w pomysłowe rozwiązania, na przykład szafki cargo, szuflady na sztućce, kosze do segregacji odpadów itd.

Jaki design kuchni modułowej wybrać?

W przypadku małych przestrzeni warto postawić na jasne barwy. Świetnie sprawdzą się fronty wykończone na wysoki połysk. Biel można przełamać ciemniejszymi elementami np. w postaci uchwytów do szafek lub pojemników do przechowywania. Oprócz bieli można zdecydować się na odcienie beżu lub bardzo jasne szarości. Wykorzystajmy maksymalnie metraż, wieszając jak najwięcej szafek, by wszystkie akcesoria kuchenne znalazły w nich swoje miejsce. Pozwoli to zaoszczędzić przestrzeń na blacie.

Kuchnia – niezależnie od wielkości – to także miejsce integracji członków rodziny oraz gości. Warto zagospodarować ją tak, by przebywanie w niej było maksymalnie wygodne i przyjemne. Kuchnie Qubik z Salonów Agata, łącząc funkcjonalność z designem, czynią nasze domowe zacisze estetycznym i praktycznym.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here