Fałszywy lekarz zgarnął 200 tys. zł. Nastraszył „covidem”

0
402
fot. ZielonaNews.pl
86-letni senior z Zielonej Góry wraz ze swoją żoną dali wiarę historii stworzonej przez przestępców na potrzeby oszustwa. – Tym razem zaatakował fałszywy lekarz, który poinformował starsze małżeństwo o konieczności wpłaty pieniędzy na jej ciężko chorą na COVID córkę. Ten emocjonalny atak okazał się dla oszustów skuteczny. Nawet bardziej niż zakładali. Sprawę już prowadzą zielonogórscy policjanci – informuje zielonogórska policja.

Przedstawił się jako lekarz i poinformował, że córka jest w stanie ciężkim

W środę /7 grudnia/ do grona pokrzywdzonych dołączył 86-letni zielonogórzanin wraz ze swoja żoną, który odebrał telefon stacjonarny. Po drugiej stronie słuchawki odezwał się męski głos. Osoba ta przedstawiła się jako lekarz. Poinformowała seniora, że jego córka w stanie ciężkim przebywa w klinice. – Stan zdrowia miał być spowodowany COVIDem. Ta sytuacja tak poruszyła zatroskanego ojca, że ten przystał na sugestie medyka. Że fałszywego oczywiście senior nie wiedział. Początkowo oszuści chcieli 70 tysięcy złotych. Ale, że pieniądze znajdowały się w zamkniętej szkatułce, do której właściciele nie mieli kluczyka, to przekazali ją całą. Dodatkowym dla nich nieszczęściem był fakt, że w jej wnętrzu znajdowało się aż …200 tysięcy złotych. Suma ta została odebrana przez nieznaną kobietę – tłumaczy policja. Sprawą już zajmują się policjanci z Zielonej Góry.

Lubuszanie stracili miliony złotych

Jak informuje policja, w tym roku Lubuszanie stracili już 2,5 mln złotych w wyniku przestępczego działania oszustów. Ci wymyślając różne historie- najczęściej o chorobie czy wypadku bliskich, wyłudzają od seniorów oszczędności życia.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here