Fach w ręku gwarancją sukcesu? Wizja kariery zawodowej okiem uczniów

0
217
Designed by Freepik

Uczniowie zielonogórskich szkół zawodowych i techników wzięli udział w konkursie Powiatowego Centrum Doradztwa Zawodowego w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Mieście Zielona Góra – projekty realizowane poza formułą ZIT”. Jego celem było zachęcenie młodzieży do świadomego planowania ścieżki rozwoju zawodowego, a także trafny wybór zawodu w dorosłym życiu.

Świadomy wybór

Praca w zawodzie, który sprawia przyjemność i na dodatek zapewnia stabilność finansową nie jest zjawiskiem szczególnie powszechnym. Wiele młodych osób opuszcza mury uczelniane z uczuciem rozczarowania. Są też tacy, którzy z wyboru swojej ścieżki zawodowej są zadowoleni, niezależnie od ukończonej szkoły. Jednak konkurs Powiatowego Centrum Doradztwa Zawodowego stawia na kształcenie zawodowe i ukazuje jego wartość. Uczniowie ze szkół zawodowych i techników, którzy wzięli udział w projekcie, mieli za zadanie nakręcenie telefonem komórkowym krótkometrażowego filmu, przedstawiającego indywidualną wizję kariery zawodowej ucznia oraz zalety wynikające z kształcenia zawodowego. Konkurs został zorganizowany w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w mieście Zielona Góra”. Celem projektu jest zachęcenie młodzieży do podejmowania nauki na szczeblu zawodowym.

Konkurs rozstrzygnięty, ale to nie koniec!

Do konkursu nadesłano 11, oryginalnych i wyjątkowych, prac. W czwartek 8 lutego zostały wręczone nagrody i wyróżnienia dla uczestników konkursu. Prace nadesłane przez uczestników ocenione były przez jury w skład którego weszli m.in.: przedstawiciele Urzędu Miasta, nauczyciele filmu i reżyserii oraz doradcy zawodowi. Laureatom gratulował i wręczał nagrody Jarosław Skorulski – naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych w Urzędzie Miasta Zielona Góra.
Konkurs ma charakter cykliczny i będzie  realizowany przez cały okres trwania projektu, czyli do roku 2022. Formuła konkursu każdego roku ulega zmianie.

Relacje z uroczystości nagradzania zwycięzców i wyróżnionych w konkursie.

fot. um zielona góra

 

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here