Kiedy ruszy budowa parku handlowego w miejscu dawnej “Estrady”?

4
5932
fot. materiały prasowe

Przez lata sytuacja Domu Towarowego Centrum i dawnej Hali Ludowej “Estrada” była podobna. W kwestii DT póki co, niewiele można zrobić, ale “Estrada” ma się zmienić. – Będą prowadzone tam inwestycje. Kompromis polegał na tym, że właściciel był gotowy zainwestować w obiekty handlowe – mówił Janusz Kubicki, na żaden kompromis nie chce iść jednak właściciel DM. Wielkie nadzieje budzi jednak “Estrada”, ponieważ ma tutaj powstać park handlowy, a przy skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza i ul. Wrocławskiej, będzie rondo. Niestety, pojawiają się komplikacje.

Są opóźnienia, ale jest nadzieja

Wszelkie plany i zgody na budowę parku handlowego już są, ale prace nie mogą ruszyć, zanim nie zostaną rozwiązane problemy z rondem. – Część ronda należy do Urzędu Wojewódzkiego, dlatego musimy walczyć o rozwiązania projektowe – wyjaśnia Ewa Bobkowska, prezes zarządu firmy P.A. Nova, która będzie realizowała inwestycje. Dodaje też, że wniosek o odstępstwa zostanie wysłany przez Urząd Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim, do Ministerstwa Infrastruktury. – Na budowę centrum handlowego mamy zgodę, ale komunikacja jest kluczowa – informuje. Opóźnienia niestety przedłużają się, bo prace miały ruszyć na początku tego roku. Luty dobiega końca, a wciąż nie ma najważniejszych dokumentów pozwalających na budowę. Jednak prezes Bobkowska nie traci optymizmu – Cały czas mamy nadzieję, że w tym roku uda nam się zrealizować całą inwestycje.

Ogromny park handlowy i 350 miejsc postojowych

Przypominamy, że w miejscu dawnej “Estrady” ma powstać park handlowy, a także market spożywczy. Jednak inwestor nie chce zdradzać marek i firm, z których usług będziemy mogli korzystać. Na jednej z działek na terenie oddanym pod inwestycje, ma powstać także hotel. Obiekty handlowe mają zająć powierzchnie ok. 5-6 tys. mkw. Będzie tez parking na ok. 350 miejsc. Koszt inwestycji, wraz z przebudową ronda to 45-48 mln zł. Firma, P.A. Nova Firma posiada już własne cztery galerie handlowe i kilka parków handlowych.

Zobaczcie, jak wygląda nowy park handlowy na wizualizacjach!

 

 

PODZIEL SIĘ

4 KOMENTARZE

  1. “Część ronda należy do Urzędu Wojewódzkiego” – ta część której jeszcze nie ma? Może chodzi o część drogi należącej do UW?. A może opóźnienia spowodowane są chęcią odkupienia od inwestora od hotelu jego działki w celu wybudowania większego sklepu? Myślę że sam pomysł z hotelem jest opóźniony o co najmniej 10lat

  2. Dziwne jest to, że prywatny kupił w centrum miasta Dom Towarowy z działką i nic tam się nie dzieje, pustka i nudą wieje. Pewnie liczy na wielki interes ale Zielona Góra to nie Warszawa i może się przeliczyć.

  3. Ogromny park handlowy….5-6 tys metrów – dobre. Szkoda działki w centrum na takie male główno. W ZG brakuje drigiej galeri typu focus a małych psesuo galerii mamy za duzo i świecą pustkami (drwienga, grona park, grafit)

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here