Epidemia w szpitalu w Zielonej Górze. Lecznica wydała komunikat

4
5862
fot. ZielonaNews.pl

Biuro Zarządu Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze przesłało komunikat w sprawie sytuacji epidemiologicznej w szpitalu. Poniżej publikujemy całą treść komunikatu.

Czytaj dalej za reklamą —>Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze informuje, iż w ostatnim czasie na dwóch oddziałach tj. Klinicznym Oddziale Chorób Wewnętrznych oraz Klinicznym Oddziale Neurochirurgii, u kilku pacjentów stwierdzono zakażenie bakterią Klebsiella pneumoniae NDM. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż pierwotnym źródłem zakażenia był pacjent przyjęty ze szpitala spoza woj. lubuskiego.

W związku z powyższym, na terenie całego szpitala – ze szczególnym uwzględnieniem tych dwóch oddziałów – wdrożono odpowiednie procedury  mające na celu wyeliminowanie ognisk zakażenia oraz zapobiegniecie rozprzestrzenia się bakterii, tj.:

– wprowadzono ścisły reżim sanitarny wśród personelu oraz chorych,

–  wszyscy pacjenci wymienionych oddziałów poddawani są regularnie badaniom epidemiologicznym (to samo dotyczy personelu, u którego nie stwierdzono do tej pory nosicielstwa bakterii),

– badani na obecność Klebsiella pneumoniae NDM są również wszyscy pacjenci przyjmowani na pozostałe oddziały, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy przebywali w innych szpitalach.

Ryzyko zakażenia osób zdrowych, które odwiedzają chorych przebywających w szpitalu jest niewielkie, jednak prosimy rodziny o ograniczenie wizyt, a także przestrzeganie takich zasad jak dokładne mycie rąk wodą z mydłem po opuszczeniu sali chorych oraz korzystanie z dostępnych w szpitalu środków dezynfekujących.

O sprawie powiadomieni zostali: Powiatowa i Wojewódzka Stacja  Sanitarno-Epidemiologiczna, Wydział Bezpieczeństwa Zarządzania Kryzysowego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, wojewódzki konsultant ds. mikrobiologii oraz Lubuski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia. Wszystkie służby na bieżąco są informowane o rozwoju sytuacji. Ponadto odbyły się dwa spotkania z wszystkimi zainteresowanymi instytucjami, na których  szczegółowo omówiono zaistniałą sytuację  i uzgodniono dalszy tok postępowania.

Równocześnie informujemy, iż w celu opanowania ogniska epidemiologicznego,  zapadła decyzja o wstrzymaniu przyjęć pacjentów na ww. oddziałach, do odwołania.

PODZIEL SIĘ

4 KOMENTARZE

 1. No chyba żart. Personel nie ma zapewnionych badań. Chyba, że prywatnie w innym laboratorium robi na własny koszt.

 2. New Dehli to bakteria na którą nie ma antybiotyków…
  Szpitale są bezradne…sepsa na horyzoncie i wiele zgonów…
  Jest na to jedno lekarstwo…ale trzeba mieć wiarę w dary Boga – zioła.
  Wrotycz i piołun posiadają czynnik leczniczy – tujon. To silna trucizna ale we właściwych dawkach zabija wszelkie bakterie! Co lepsze, one nie potrafią się uodpornić jak na syntetyczne antybiotyki.
  Na wyciągu z 12 ziół robionych jako nalewka – wyleczylem się z boreliozy!
  Uciekajcie ze szpitali…uwierzcie w naturę i wiedzę od Boga!

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here