Emeryci proszą o bezpłatne przejazdy autobusami dla osób po 66 roku życia

4
1173
fot. ZielonaNews.pl

Do urzędu miasta trafiła petycja dotycząca zniesienia opłat za bilety MZK dla osób od 66 roku życia. – Sytuacja materialna pogarsza się bardzo – czytamy w petycji.

Niska emerytura, wysokie koszty leków

Jak wyjaśniają emeryci wykup leków na wciąż pojawiające się nowe schorzenia kosztuje coraz więcej. – Leki zabierają sporą część emerytury, która często stanowi 1,3 tys – 1,4 zł.  Sytuacja materialna pogarsza się bardzo. W wielu miastach w naszym kraju darmowe przejazdy emeryci mają już od 65 roku życia za darmo. Płacimy podatki przy tak niewielkich emeryturach. Bardzo prosimy o pozytywne podejście do tematu – piszą emeryci w petycji. Poniżej znajdziecie całą petycję. Będziemy informować o tym, jak miasto rozpatrzyło petycję starszych mieszkańców miasta.

PODZIEL SIĘ

4 KOMENTARZE

 1. hehehe – nie ma się z czego śmiać. Dożyjesz tych lat to będziesz się cieszył z każdej pomocy i każdego przeżytego dnia.
  A bezpłatne przejazdy dla emerytów to duża pomoc.
  Szczególnie mimo materialnego wymiaru tej pomocy, przejazdy są kłopotliwe, bo zakup biletu nieraz sprawia dużą trudność.
  A emeryci na pewno nie jeżdżą dla przyjemności, chociaż chętnie bym pojeździł po mieście i pogapił się co się zmieniło.

 2. Na pewno będzie to duże ułatwienie dla ludzi starszych korzystających z komunikacji miejskiej.
  1. Nie będzie konieczności zakupu biletu – zakup biletu sprawia starszym ludziom kłopot, obsługa biletomatu jest trochę skomplikowana .
  2. Emeryci nie jeżdżą masowo autobusami – a więc nie powinno to być dużym obciążeniem dla budżetu miasta.
  3. Koszt przejazdu z osiedla do miasta to 6,0 zł, to więcej jak litr paliwa, jak weźmiemy sprawność starszych kierowców to z miasta może zniknąć część zagrożeń komunikacyjnych.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here