Elektryczne hulajnogi Bolt podziękują jak je podniesiesz

0
498
fot. materiały prasowe

Przewrócone i niechlujnie położone hulajnogi to zmora zielonogórzan. Wielu mieszkańców zwracało uwagę, że jest to kłopot. Wydaje się, że z czasem wprowadzone rozwiązania przyniosły poprawę (czytaj więcej: Kary za pozostawione hulajnogi). Teraz Bolt wprowadza kolejne unowcześnienie.

Dziękuję od hulajnogi elektrycznej

Firma postanowiła wykonać miły gest w stronę uprzejmych pieszych: przewrócone hulajnogi elektryczne będą dziękować osobie, która podniesie do pionu przewrócony jednoślad. – Jest to kolejny krok mający motywować do prawidłowego korzystania z elektrycznych jednośladów – informuje Bolt.

W ramach działań edukacyjnych, Bolt, największy operator mikromobilności w Europie, wprowadza funkcję, dzięki której przewrócone hulajnogi elektryczne od teraz będą odpowiadać „Dziękuję!”. Aby usłyszeć  od hulajnogi miłe słowo, wystarczy podnieść do pionu przewrócony jednoślad.

Specjalne sensory

Rozwiązanie wykorzystuje wbudowane sensory, które oceniają położenie pojazdu i gdy osoba podnosi przewróconą hulajnogę, system dźwiękowego powiadomienia reaguje sygnałem wdzięczności. Jest to kolejne rozwiązanie, które ma na celu edukować już nie tylko użytkowników z zasad prawidłowego korzystania z hulajnóg elektrycznych.  Od ubiegłego roku działa w aplikacji Bolt narzędzie do prawidłowego parkowania, które wspierane jest przez sztuczną inteligencję.

Rozwój technologii

– Bolt stale rozwija technologie, które mają na celu zapewnienie większego bezpieczeństwa i komfortu zarówno użytkownikom i użytkowniczkom hulajnóg elektrycznych, jak i innym uczestnikom i uczestniczkom ruchu drogowego. Naszym celem poprzez nową funkcję jest zmniejszenie liczby przewróconych hulajnóg, które nierzadko są efektem wandalizmu. Mamy nadzieję, że hulajnogi mówiące „Dziękuję!” zachęcą ludzi do działania w duchu społecznym i podnoszenia pozostawionych w niewłaściwych pozycjach urządzeń, przyczyniając się tym samym do zmniejszenia negatywnych skutków wandalizmu – Bartosz Małecki, Senior Operations Manager, Bolt Rentals w Polsce.

Hulajnogi elektryczne cieszą się coraz większą popularnością – tylko w ubiegłym roku użytkownicy Bolt przejechali łącznie ponad 26 milionów km. Jako odpowiedzialny operator, firma regularnie podejmuje kroki, mające na celu utrzymanie porządku na chodnikach miast i wyrobieniu prawidłowych zachowań wśród użytkowników. Mówiące hulajnogi dostępne są w większości miast, w których obecny jest Bolt.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here