Elektroniczne, chowane słupku na deptaku. Już rozpoczęły się prace

1
252
fot. ZielonaNews.pl

Trwają prace przy realizacji zadania mającego na celu ograniczenie ruchu samochodowego na deptaku. Przy ul. dr Pieniężnego już trwają prace. Mają się tu pojawić chowane, elektroniczne słupki.

Elektroniczne, chowane słupku na deptaku. Już rozpoczęły się prace
fot. ZielonaNews.pl

Pod koniec czerwca podpisano umowę na realizację zadania związanego z budową infrastruktury ograniczającej wjazd samochodów na deptak. Wykonawcą zadania jest firma Indemar ze Szczecina, która prace wykona za 3 mln 318 tys. 663 zł. – Słupki pojawią się w 23 lokalizacjach. – W 12 miejscach pojawią się blokady ze słupkami chowanymi elektromechanicznie (blokada systemowa), a w 11 blokady ze słupkami stałymi lub wykręcanymi i elementami małej architektury, np. donicami. Oczywiście te słupki pozwolą na wjazd osobom upoważnionym – informował Janusz Kubicki, prezydent miasta.

System ma być całodobowo kontrolowany przez Centrum Monitoringu. Umożliwi to odpowiednią reakcję o każdej porze dnia i nocy. Część zaplanowanych blokad jest umiejscowiona w miejscu, gdzie już sięga monitoring a w części monitoring trzeba będzie rozbudować. Zamknięty będzie obszar od od al. Niepodległości aż do Starego Rynku. Wykonawca ma 200 dni na wykonanie inwestycji.

Gdzie pojawią się słupki?
Obszar objęty opracowaniem to centrum miasta o powierzchni 10,6 ha. Poniżej znajdziecie wykaz, gdzie mają pojawić się blokady.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Czyli za blisko 3,5 miliona zrobicie 23 słupki? Zadań pytanie z jakiej próby złota będzie wykonany taki słupek? Ile karatów? Rozumiem,ze papierologia,pozwolenia,drogie materiały etc,ale koszt POSTAWIENIA JEDNEGO SŁUPKA WYJEŻDŻAJĄCEGO Z ZIEMI TO PONAD 150 tysięcy złoty,SERIO?!

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here