Ekspres do kawy – 5 powodów, by mieć go w biurze

0
125
fot. materiały prasowe

Jesteś pracodawcą i szukasz sposobu, aby w twojej firmie panowała atmosfera sprzyjająca efektywnej pracy? Kochasz kawę i chcesz zamiłowaniem do niej dzielić się z pracownikami? A może już od dłuższego czasu zastanawiasz się nad ekspresem i dostawami kawy do biura, ale nie czujesz się jeszcze przekonany? Ten artykuł nie pozostawi ci wątpliwości co do tego, że warto zainwestować w kawę do biura! Poznaj 5 powodów, by umieścić ekspres do kawy w miejscu pracy.

Kawowy zastrzyk energii

Kawa to napój, który nawet w chwili kryzysu organizmu potrafi dać doładowanie energii i przywrócić siły fizyczne i umysłowe. Jeśli dasz swoim zatrudnionym dostęp do kawy, będą pracować efektywniej, wsparci kawowym kopem energetycznym. To jednak nie wszystko – kawa ma dużo więcej zdrowotnych zalet. Poprawia pamięć i koncentrację, pobudza produkcję serotoniny (która odpowiada za dobry nastrój), zmniejsza ryzyko chorób takich jak cukrzyca typu II, choroba Alzheimera i Parkinsona. Dodatkowo zawiera antyoksydanty, które chronią przed nowotworami. Szkodliwość kawy to mit! Zaopatrzając się w kawę do biura, dbasz o zdrowie pracowników!

Okazja do spotkań pracowników

Kącik kawowy często staje się w firmie nieformalnym miejscem spotkań pracowników. To tu mogą się oni zapoznać, zintegrować czy wyjaśnić między sobą pracownicze kwestie. Miejsce to staje się konieczne dla rozwoju społecznych więzi, sprzyja scalaniu grupy pracowników i pomaga im współpracować. Umożliwienie podwładnym takiego obszaru komunikacji przez umieszczenie kawowego ekspresu w danym pomieszczeniu może dać lepsze skutki aniżeli nawet najbardziej wymyślne zadania integracyjne, bo proces integracji między pracownikami przebiega wtedy naturalnie. Wybierz kawę do biura najwyższej jakości!

Chwila na odpoczynek

Ludzki umysł, aby mógł dawać z siebie wszystko, potrzebuje chwili spoczynku. To w ich czasie się regeneruje i po kilku minutach wraca do pracy odprężony i z nowymi siłami intelektualnymi. Przerwa na kawę to idealna okazja do takiej chwili relaksu – pozwala oderwać myśli od pracy, ale tylko na kilka minut, tak aby się nie rozleniwić, ale wręcz przeciwnie – zebrać energię na kolejny okres wydajnej pracy. Badania potwierdzają, że rezultaty pracy osób robiących sobie przerwy są lepsze od wyników tych podwładnych, którzy rezygnują z odpoczynku. Są bardziej skupieni i wykazują większą kreatywność w wykonywaniu powierzonych im zadań.

Redukcja stresu i dobry wizerunek firmy

Obecność ekspresu do kawy to element, który pomoże wprowadzić do biura przyjazną, domową atmosferę. Pracownicy mający dostęp do takiego udogodnienia czują się bardziej komfortowo i rozumieją, że pracodawca dba o ich potrzeby. Ten efekt psychologiczny sprawia, że znacznie spada poziom ich stresu w miejscu pracy, co wpływa z kolei na ich ogólne samopoczucie i jakość wykonywanej pracy. Pomaga to także budować ciepłe skojarzenia związane z miejscem pracy i dobry wizerunek firmy.

Przyjemność dla wszystkich

Aromat i smak kawy – kto go nie lubi! Jeżeli sam jesteś smakoszem kawy, to dobrze rozumiesz, dlaczego warto ją mieć pod ręką. Nic nie poprawia humoru tak jak pyszna mała czarna. Jako pracodawca możesz tą radością dzielić się z pracownikami, zapewniając również im kawę w biurze. Jeżeli preferujesz mieć oddzielny ekspres dla siebie, umieść go oprócz ogólnego miejsca w swoim gabinecie. Jeśli jednak zależy ci na skróceniu dystansu z pracownikami, możesz korzystać z ekspresu razem z nimi.

Decydujesz się na ekspres do kawy w biurze – co teraz?

Przed Tobą kilka możliwości. Możesz zakupić ekspres i zamówić regularne dostawy kawy. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie. Istnieją firmy, które oferują np. leasing ekspresu do kawy, czyli słowem: pozwalają uniknąć jednorazowego dużego wydatku. Kolejną dobrą opcją jest dzierżawa ekspresu. Właściwą decyzję podejmiesz sam, analizując specyfikę swojej firmy i konsultując się z dostawcą. Dlatego nie zastanawiaj się już, czy zamówić kawę do biura, ale raczej: którą z wielu wygodnych możliwości wybrać!

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here