Ekrany dźwiękochłonne przy Trasie Północnej już są (ZDJĘCIA)

1
282
fot. ZielonaNews.pl

Pod koniec czerwca rozpoczęły się prace przy budowie ekranów akustycznych przy Trasie Północnej. Tę inwestycję wytypowali mieszkańcy w budżecie obywatelskim. Jak informowała nas Monika Zapotoczna z urzędu miasta prace mają zakończyć się do 23 lipca. Widać, że prace idą szybko, a ekrany akustyczne już są.

Ekrany akustyczne na Trasie Północnej
Projektowane ekrany mają zapewnić ograniczenie emisji hałasu pochodzącego od istniejącej ul. Trasy Północnej na terenach chronionych akustycznie wskazanych przez Zamawiającego.  W przetargu ogłoszonym w czerwcu magistrat chciał wyłonił wykonawcę, który zaprojektuje i wybuduje ekrany dźwiękoszczelne. Koszt realizacji okazał się jednak zbyt wysoki (czytaj więcej: Magistrat unieważnia przetarg z powodu zbyt wysokiej ceny). Magistrat ogłosił nowy przetarg, ale ten zakładał zaprojektowanie ekranów na całej tej długości, ale wybudowanie tylko pierwszego etapu o długości 100 metrów.

Najpierw sto metrów ekranów akustycznych przy Trasie Północnej
fot. materiały przetargowe urzędu miasta

– Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie ekranów akustycznych wzdłuż drogi krajowej nr 32 – ul. Trasa Północna o długości 160 m, oddzielających ruchliwą ulicę od części mieszkalnej zabudowy wielorodzinnej zlokalizowanej przy ul. Ruczajowej (numery 16-22) w Zielonej Górze oraz wybudowanie I Etapu o długości 100 m w systemie zaprojektuj i wybuduj w oparciu o Program Funkcjonalno – Użytkowy (PFU) – czytamy w dokumentacji projektowej. W dokumentacji widać także, który odcinek ma być wybudowany w pierwszym etapie, a który w drugim (rysunek powyżej). Koszt: 287 082,00 zł brutto.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Ciekawe dla kogo te ekrany? Dla pieszych czy rowerzystów? Jeżeli miały być dla części mieszkalnej zabudowy wielorodzinnej zlokalizowanej przy ul. Ruczajowej (numery 16-22) to są trochę za niskie.
    Jak zwykle budowa bez wyobraźni jak to w naszym kraju.
    O doświadczenia najlepiej zapytać mieszkańców pomorskiego mieszkających przy S3

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here