Ekogroszek workowany – tani i ekologiczny opał dla Twojego domu

0
294
fot. materiały prasowe

Rosnąca popularność ekogroszku wynika z faktu, że jest to tani i ekologiczny opał, który może stanowić alternatywę dla tradycyjnego węgla. Jakie korzyści wynikają ze stosowania tego paliwa? W jakich piecach i kotłach można spalać ekogroszek? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Ekogroszek w workach – co warto wiedzieć o łatwym transporcie?

Ekogroszek to rodzaj opału, który jak wspomniano we wstępie systematycznie zyskuje na popularności. Wynika to z faktu, że ekogroszek workowany można kupić nie tylko w lokalnych składach, ale także online. Dostawa może być bowiem realizowana na terenie całej Polski, a w przypadku gospodarstw domowych jest ona zupełnie darmowa. Ekogroszek dostarczany jest przesyłką kurierską, a na palecie znajduje się 1 tona opału, czyli z reguły 40 worków o masie 25 kg. Zaletą w tym przypadku jest także wygodna płatność, która może zostać wykonana zarówno przelewem, jak i gotówką przy odbiorze.

Ekogroszek workowany – dlaczego jest ekologiczny?

Popularność ekogroszku wynika również z faktu, że jest to paliwo ekologiczne. Mimo iż wytwarzany jest z węgla w procesie jego spalania do atmosfery emitowane jest znacznie mniej zanieczyszczeń niż w przypadku tradycyjnego węgla. Jest to możliwe dzięki odpowiedniemu procesowi produkcji ekogroszku, który powstaje z odpowiednio wyselekcjonowanego węgla, który zostaje skruszony, przesiany oraz wypłukany. W efekcie węgiel ekogroszek wyróżnia nie tylko wysoka kaloryczność, ale również emisja niewielkich ilości szkodliwych substancji, takich jak między innymi tlenki siarki i azotu. W efekcie ekogroszek to paliwo, którego stosowanie jest zgodne z obowiązującymi normami w zakresie emisji spalin. Warto bowiem mieć świadomość, że to właśnie siarka w dużej mierze odpowiada za powstawanie smogu oraz występowanie kwaśnych deszczy.

Ekogroszek w workach – jakie są zalety stosowania tego paliwa?

Ekogroszek w workach to paliwo, którego stosowanie przynosi wiele korzyści. Poza wspomnianą wcześniej ekologią oraz możliwością zakupu online wymienić wśród nich należy między innymi wygodę, ponieważ ekogroszek można spalać w automatycznych kotłach z podajnikiem. W efekcie wystarczy zasypać zasobnik raz na kilka dni, a odpowiednio ustawiony sterownik pieca automatycznie steruje całym systemem ogrzewania domu. Dzięki temu ogrzewanie nie wymaga częstych wizyt w kotłowni, a jego spalanie jest wydajne. Jakie są jeszcze zalety stosowania ekogroszku? Dla wielu osób istotna jest możliwość sprawowania kontroli nad ilością spalanego opału, ponieważ kupując ekogroszek workowany można w łatwy sposób policzyć ile worków zostało zużytych w danym okresie.

Ekogroszek jako sposób na oszczędne ogrzewanie – fakty i mity.

Ekogroszek w workach to opał, który jest nie tylko ekologiczny, ale również ekonomiczny. W związku z tym należy zdementować mit, który mówi, że jest on droższy niż tradycyjny węgiel. Warto bowiem mieć świadomość, że o ile cena ekogroszku jest z reguły wyższa niż cena zwykłego węgla kamiennego, to jego spalanie pozwala uzyskać realne oszczędności. Jest to możliwe dzięki temu, że wartość opałowa ekogroszku jest znacznie wyższa, a co za tym idzie do ogrzania domu niezbędna będzie o wiele mniejsza ilość opału. Poza oszczędnościami przekłada się to również na wygodę, ponieważ kupując mniej paliwa nie trzeba dysponować dużą ilością miejsca do jego przechowywania. Istotne jest także to, że kaloryczny ekogroszek pali się dłużej, a co za tym idzie nie wymaga częstego uzupełniania zasobnika. Faktem jest natomiast to, że cena ekogroszku uzależniona jest od jego parametrów, wśród których ważna jest nie tylko kaloryczność, ale również poziom siarki, procentowa ilość popiołu będąca efektem spalania, czy wskaźnik spiekalności.

Podsumowując należy stwierdzić, że ekogroszek to nie tylko ekologiczny, ale również tani opał dla gospodarstw domowych. Nie może zatem dziwić jego rosnąca popularność, która wynika również z wygody ogrzewania domu wysokiej jakości ekogroszkiem kupowanym w workach.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here