Ekoenergetyka nominowana do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP!

0
359
fot. materiały prasowe

Zielonogórska spółka Ekoenergetyka-Polska S.A. kolejny raz została wyróżniona za swoje osiągnięcia. Firma znalazła się wśród nominowanych do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Tym razem aż pięć podmiotów dostrzegło potencjał lidera branży emobility.

Po raz kolejny Ekoenergetyka otrzymała nominację do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Kandydaturę spółki zgłosiły takie instytucje jak: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polska Rada Biznesu, Konfederacja Lewiatan. Firma, która tworzy know – how i buduje innowacyjność regionu została nominowana w kategorii Międzynarodowy Sukces.

Ekoenergetyka-Polska jest liderem wśród producentów infrastruktury ładowania autobusów i samochodów elektrycznych. Wyznacza trendy w branży od ponad 10 lat. Do tej pory firma dostarczyła 939 stacji ładowania do 60 miast w 13 krajach. Infrastruktura polskiego producenta zasila pojazdy elektryczne m.in. w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Hiszpanii, Francji, Rosji, Singapurze i w Niemczech.

Oddziały Ekoenergetyki znajdują się m.in. w Warszawie, Łodzi, Katowicach oraz w Berlinie. Jej główna siedziba i centrum najważniejszych działań od początku istnienia znajduje się jednak w Zielonej Górze, dzięki czemu region zyskuje mocną pozycję gospodarczą w kraju.

Od początku naszej działalności pokazujemy, że elektromobilność to przyszłość. To tutaj, w Zielonej Górze, tworzymy swoiste zagłębie elektromobilności, które spełnia niezwykle ważną rolę w Polsce i w Europie. Nominacja do tej Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP świadczy, że współtworzymy ten nowy światowy trend jakim jest elektromobilność. Dziękujemy za wyróżnienie i zaufanie instytucjom, które zgłosiły nas jako kandydatów do tego wyróżnienia – mówi Pan Bartosz Kubik, Prezes Zarządu Ekoenergetyka-Polska S.A.
Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP jest wyróżnieniem przyznawanym raz w roku. Nagrodą zostaną uhonorowane najlepsze podmioty gospodarcze w kraju, które przyczyniają się do rozwoju naszej gospodarki oraz promują Polskę na arenie międzynarodowej.

Źródło: materiały prasowe

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here