E. Polak: Nie ma szansy na nowy szpital!

0
530

Trudno powiedzieć, kto jako pierwszy wyszedł z inicjatywą budowy nowego szpitala. O nowej lecznicy mówiła Nowoczesna, PiS, a także SLD. Jednak o wybudowaniu szpitala przy Trasie Północnej, jest głośno od czasu styczniowej sesji Rady Miasta, kiedy radni zaczęli na ten temat dyskutować podczas obrad. Od samego początku z pomysłem nie zgadzała się marszałek Elżbieta Polak, która twierdzi, że pomysł jest niewykonalny. Przewodniczący Czesław Fiedorowicz, zaproponował, żeby rada województwa przedyskutowała kontrowersyjną sprawę nowego szpitala podczas następnej sesji.

Jerzy Materna powinien zająć się Odrą

Początkowo konflikt budowy szpitala dotyczył głównie prezydenta Kubickiego i marszałek Polak. Nieco późnej głos w sporze wziął poseł Jerzy Materna, który uważał, że marszałek Polak z pomysłu wybudowania szpitalu wycofała się niespodziewanie. Elżbieta Polak komentuje sprawę stanowczo –  Nie ma szansy, żeby starać się o budowę nowego szpitala. Jeśli strona rządowa ma inne informacje, to będziemy z taką samą determinacją zabiegać o budowę nowego szpitala. Ale wiceminister Jerzy Materna powinien w pierwszej kolejności pokazać montaż finansowy tej inwestycji, albo zająć się żeglownością Odry, czyli tym, czym zajmuje się jego resort gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej – mówiła podczas wczorajszej (26.02) sesji Sejmiku Województwa marszałek Elżbieta Polak.

O szpital dziecięcy długo walczono

Pojawiły się nawet informacje, że szpital dziecięcy miałby powstać na nowym szpitalu. Na taką sugestię Jerzego Materny, marszałek zareagowała ostro. Jej zdaniem budowa nowego szpitala opóźniłaby budowę Centrum Zdrowia Matki i Dziecka o kilka lat (czytaj: Nowy szpital i CZMiD na Trasie Północnej?). Niezależnie od tego, co mówi poseł Materna, czy prezydent Kubicki, CZMiD powstanie w obecnym szpitalu. –  Komisja Europejska wyraźnie

fot UMWL/Marszałek Polak

powiedziała, że nie będzie finansować nowych szpitali w Polsce, nam udało się uzyskać poparcie dla rozbudowy szpitali zarówno w Zielonej Górze (CZMiD) jak i w Gorzowie (ośrodek radioterapii). Minister zdrowia był przeciwny, ale udało się go przegłosować – wyjaśnia marszałek Polak, która od lat wspiera zielonogórską placówkę.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here