E. Polak: 2 mld zł zamiast na media publiczne można by wykorzystać na ratownictwo medyczne

5
658
marszałek Elżbieta Anna Polak/fot. ZielonaNews.pl

Podczas dzisiejszej konferencji prasowe związanej z dotacją do zakupu ambulansów dla pogotowia w Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp. marszałek Elżbieta Anna Polak odniosła się do decyzji Sejmu związanej z przekazanej 2 mld zł na media publiczne. – Te 2 mld złotych bardziej przydałyby się na ratownictwo medyczne niż na telewizje publiczną – mówiła dziś marszałek.2 mld zł na media publiczne. A można by je wykorzystać w służbie zdrowia2 mld złotych trafi do mediów publicznych. Pieniądze zasilą TVP i Polskie Radio. Ma być to forma rekompensaty za niskie wpływy z abonamentu radiowo-telewizyjnego. Zdecydował wczoraj o tym Sejm, kiedy odrzucił uchwałę Senatu sprzeciwiającą się przyznaniu mediom publicznym 2 mld złotych. Dzisiaj podczas konferencji prasowej dotyczącej zakupu ambulansów dla pogotowia ratunkowego w Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp. marszałek Elżbieta Anna Polak krytykowała takie działanie.

Te pieniądze przydałyby się na ratownictwo medyczneWarto podkreślić, że te 2 mld złotych bardziej przydałyby się na ratownictwo medyczne niż na telewizje publiczną – mówiła dziś marszałek podczas konferencji prasowej. Dodała, że w ubiegłym roku rząd przeznaczył pieniądze na zakup pięciu karetek dla naszego województwa, ale nie trafiły do samorządowej jednostki. –  Natomiast samorząd wojewódzki, mimo że Trybunał Konstytucyjny orzekł, że nie odpowiada za finansowanie ochrony zdrowia, uważa że jest to priorytet i w kolejnym budżecie przeznaczamy kolejne środki finansowe. W tym roku ponad 30 mln zł na wydatki majątkowe, inwestycyjne. Wyręczamy, można powiedzieć, rząd polski, który woli finansować media narodowe. To poważna kwotą, która jest bardzo potrzebne w systemie ochrony zdrowia – mówiła dziś E. Polak.

Rząd powinien wydać 2 mld zł na:

PODZIEL SIĘ

5 KOMENTARZE

  1. Z tych 2 miliarduf będą mistrzostwa w pilce nożnej i olympiada i teatr telewizjii i disco polo , ale nie będzie Wielkiej Gry,bo Bronislaw Wildstein nie lubił.

  2. 2 mld ? a w Niemczech dotuje się publiczną 50 mld!. Onkologia i ogólnie zdrowie ma już 5% finansowania, za POparanych to było trochę ponad 3! W liczbach bezwzględnych to już lawina wzrostu…bo zatrzymano złodziejski transfer pinidze z Polski !
    Nigdy więcej PO u władzy!

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here