Dziś kończy się budowa gazociągu przez woj. lubuskie

0
259
fot. UMWL

Dziś, 25 kwietnia, kończy się budowa gazociągu Polkowice-Żary – strategicznej inwestycji dla województw: lubuskiego i dolnośląskiego. Przebiegać on będzie przez cztery lubuskie gminy: Niegosławice, Szprotawa, Małomice i Żary. Inwestycja pozwoli na zwiększenie przepustowości istniejącego systemu przesyłowego na terenie województw. Udział w uroczystości zakończenia budowy weźmie marszałek Elżbieta Anna Polak.

Gazociąg Polkowice – Żary o długości 63,7 km i średnicy 300 mm. Inwestycja zwiększy przepustowość istniejącego systemu przesyłowego, zapobiegnie sytuacjom kryzysowym w dostawach gazu, uatrakcyjni tereny inwestycyjne oraz wpłynie na rozwój istniejących specjalnych stref ekonomicznych. Gminy, na których zlokalizowany jest gazociąg, uzyskają dodatkowe wpływy finansowe w postaci odprowadzonego corocznie przez inwestora podatku od nieruchomości w wysokości 2% inwestycji zlokalizowane na terenie gminy.

Szacunkowa wartość inwestycji:  110 mln zł

Uroczystość zakończenia budowy odbędzie się w środę, 25 kwietnia br., o godz. 12:00 na terenie stacji gazowej Polkowice.

Źródło: UMWL

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here