Dziś rusza głosowanie w sprawie budżetu obywatelskiego. Zdecyduj na co miasto ma wydać kasę

0
1063
Budżet obywatelski 2019 Zielona Góra
fot. Mirosław Materek

Dziś rusza głosowanie w sprawie zadań w budżecie obywatelskim. Mieszkańcy Zielonej Góry będą mieli szansę zdecydować, na jakie miejskie inwestycje wydać 6 mln zł.

Jak głosować w budżecie obywatelskim 2019 w Zielonej Górze?

Jak głosować? Możliwości głosowania w budżecie obywatelskim są dwie: albo bezpośrednio w urzędzie miasta, albo drogą elektroniczną. Czas na oddanie głosu mamy od 11 czerwca do 30 czerwca.  W głosowaniu może brać udział każdy mieszkaniec Miasta Zielona Góra zameldowany na czas stały  lub czasowy, który kończy 13 lat w roku 2018.

Jeśli zdecydujemy się na wersję „papierową” wówczas wypełniony i podpisany formularz należy złożyć w Biurze Obsługi Interesantów (parter) Urzędu Miasta Zielona Góra w godzinach funkcjonowania lub w siedzibie Biura Analiz i Rozwoju Urzędu Miasta Zielona Góra przy al. Niepodległości 13, albo przesłać zeskanowany oryginał dokumentu pocztą elektroniczną na adres budzet2019@um.zielona-gora.pl.

Jeśli chcemy zagłosować elektronicznie wystarczy wejść na stronę urzędu miasta i w zakładce „Budżet Obywatelski 2019” i kliknąć a w ankietę internetową.

Każdy mieszkaniec Miasta Zielona Góra może głosować tylko jeden raz i oddać tylko jeden głos na zadanie ogólnomiejskie i nie więcej niż trzy głosy na zadania okręgowe, bez względu na liczbę okręgów, przy czym można głosować na zadania zlokalizowane w innym okręgu niż adres zamieszkania głosującego.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here