Dziś padł „rekord” w przekroczeniu prędkości w Zielonej Górze

2
7502
fot. ZielonaNews.pl

– Dzisiaj przed godziną 11.00 na ulicy Olimpijskiej w Drzonkowie policjanci z zielonogórskiej grupy SPEED zatrzymali kierującego BMW, który w miejscu gdzie dozwolone jest 40 kilometrów na godzinę jechał z prędkością aż 139 kilometrów na godzinę! Prawo jazdy mężczyzny zostało zatrzymane na 3 miesiące – infromuje Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. 
Zaostrzone przepisy obowiązują już od długiego czasu, ale wciąż w powiecie zielonogórskim nie ma tygodnia żeby chociaż jeden z kierujących nie stracił uprawnienia za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. Dodatkowo – niestety część ukaranych w ten sposób „piratów drogowych” decyduje się na kierowanie pojazdem mimo zatrzymanych uprawnień.

Wiele zatrzymanych praw jazdy w ubiegły weekend
– W miniony długi weekend zielonogórscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali aż 11 praw jazdy, w tym 9 kierującym, którzy w terenie zabudowanym jechali prędkością o ponad 50 kilometrów wyższą niż dozwolona. Uprawnienia dwóch kierujących zostały zatrzymane za inne rażące wykroczenia drogowe – informuje M. Barska.

To rekord

fot. KMP Zielona Góra

Dzisiaj jak mówią sami policjanci padł „nowy rekord w mieście” – przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym aż o 99 kilometrów na godzinę! – 67-letni mężczyzna kierujący BMW przed godziną 11.00 jadąc ulicą Olimpijską w Drzonkowie miał na liczniku samochodu prędkość 139 kilometrów na godzinę w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 kilometrów na godzinę. Był zaskoczony zatrzymaniem przez policjantów, ale wskazanie fotoradaru było oczywiste i przyjął mandat karny w wysokości 500 złotych. Otrzymał również 10 punktów karnych, a jego prawo jazdy policjanci zatrzymali na 3 miesiące – informuje M. Barska.

Gdzie kierowcy jeżdżą z nadmierną prędkością?
Ulica Olimpiijska, to jedna z tych ulic, których mieszkańcy uskarżają się na kierowców, którzy jeżdżą tam z nadmierną i niebezpieczną prędkością. – Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego pojawiają się w miejscach wskazywanych przez mieszkańców i co pewien czas kontrolują prędkość właśnie na tych ulicach. Dzisiejszy patrol na ulicy Olimpijskiej potwierdził obawy mieszkańców – informuje rzeczniczka policji.
Policjanci w naszym mieście najczęściej zatrzymują kierujących za przekroczenie prędkości na ulicy Zjednoczenia, Trasie Północnej, Szosie Kisielińskiej, ulicy Głogowskiej czy ulicy Wrocławskiej – to w tych miejscach często kierujący „zapominają” o ograniczeniach prędkości.

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. Przecież tam nie ma zabudowanego, do wioski jest jeszcze 2km. Jakie 40km kto.te znaki ustawia. To.ewidentne naciągane na mandaty 5km prostej las i nagle 40km. Chyba w bagażniku wożą jak za Bareji

  2. Mi się śniło , ze na przedmieściach Hamburga , obywatel Niemiec jechał 250 zeta samochodem marki Syrena .

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here