Dziś zamontowano choinkę na deptaku (ZDJĘCIA Z MONTAŻU)

0
363
Montaż choinki na deptaku

Świąteczna choinka stanęła dziś na deptaku. Nam udało się zobaczyć jak taki montaż wygląda. Świąteczne drzewko zostało kupiona trzy lata temu. Wówczas koszt zakupu wyniósł ok. 60 tys. zł.

Ile zapłonie światełek?

Na choince będzie ok. 50 gwiazd, LED-owy wąż i ponad 8 tys. lampek. Razem z gwiazdą i postumentem osiąga wysokość ok. 15 m. Koszty konserwacji choinki nie są dokładnie oszacowane. – Nie ma wyodrębnionych kosztów konserwacji choinki. Koszty corocznych napraw elementów świetlnych użytych do dekoracji kształtują się na poziomie 10-15 procent kosztów ogólnych planowanych na zabezpieczenie stanu posiadania dekoracji noworocznych – poinformował nas K. Sikora.

Inne świąteczne ozdoby

Na deptaku jeszcze w listopadzie zamontowano świąteczne dekoracje. Kilka dni temu pojawiła się także wielka bombka, tunel. O to ile kosztuje takie zdobienie miasta w okresie świątecznym zapytaliśmy Krzysztofa Sikorę z urzędu miasta. – Koszt montażu, demontażu i napraw instalacji utrzymuje się na poziomie 159 tys. zł – wyjaśnił. Niestety nie dowiedzieliśmy się, na kiedy zaplanowano oficjalne zapalenie lampek na choince, a także jaki był koszt zakupu bombki-tunelu.

bombka

Więcej informacji znajdziecie na www.zielonanews.pl

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here