Dziki opanowały Zieloną Górę. Wabią je nasze śmieci? (WIDEO CZYTELNIKÓW)

0
485
fot. ZielonaNews.pl

Dziki w Zielonej Górze to już codzienny widok. Pojawiają się w parkach, na placach zabaw, swobodnie przemieszczają się po osiedlach. Czytelnicy przysyłają nam wideo z różnych części miasta, na których widać, że dziki na dobre polubiły nasze miasto. Jednym widok ten przeszkadza, innym wprost przeciwnie. Jedni rozwiązanie problemu widzą w odstrzale dzików, inni proponują bardziej humanitarne postępowanie.
 

W parkach i na osiedlach

O dzikach w mieście mówi się dużo. Wielu mieszkańców już spotkało je na swojej drodze. Te czują się w mieście bardzo dobrze i widać, że nie boją się ludzi. Pojawiły się choćby w Dolinie Gęśnika (czytaj więcej: Dziki w Dolinie Gęśnika, czy w Parku Tysiąclecia). Stadka dzików widziane były także na os. Pomorskim.  Policja także interweniowała już w sprawie dzików (zobacz: Policja interweniuje w sprawie dzików (WIDEO). Pod artykułem zobaczycie kolejne wideo od naszych Czytelników, którzy zauważyli je przy ul. Staszica, na os. Pomorskim, czy na Raculi.

Jedzenie ze śmietników
fot. Jacek Budziński

W sprawie dzików zabrał głos także radny Jacek Budziński, który zwrócił uwagę na to, że dziki przychodzą po jedzenie, którego mają w bród pod śmietnikami. – Przychodzą do łatwego jedzenia. Póki ludzie będą podrzucać pod ogrodzone śmietniki worki ze śmieciami z resztkami jedzenia, to tak będzie – wyjaśnia nam radny. Podkreśla, że w niektórych miejscach na os. Pomorskim władze spółdzielni zamontowały tabliczki i kamery. – Zauważyłem, że tam gdzie to się na moim osiedlu stało, jest mniej podrzuconych śmieci. Do tych podrzuconych worków, w poszukiwaniu łatwego pożywienia lgną dziki. Gdy rozwalą worki, to zaraz po nich pojawiają się szczury – tłumaczy radny.

Odstrzał dzików
Z kolei 26 czerwca wojewoda lubuski podjął rozporządzenie w sprawie odstrzału sanitarnego na terenie woj. lubuskiego. Rozporządzenie weszło w życie z dniem 1 lipca (czytaj więcej: Rozporządzenie w sprawie odstrzału sanitarnego dzików). W związku z rozporządzeniem odstrzelonych do końca grudnia 2020 ma być kilkaset dzików. Poniżej znajdziecie szczegółowe informacje.

Wideo: Czytalnik, pan Paweł – stado dzików przy ul. Staszica

Wideo, Czytelnik pan Piotr –  Dziki w Raculi.

Wideo: Radny Jacek Budziński, dziki na ul. Konicza

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here