Dziewczynka wracała ze szkoły. 29-latek zaciągnął ją do altany i zmusił do stosunku płciowego

0
1629

Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29 letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że  7 lutego 2018 roku w Zielonej Górze, w okolicach terenów zielonych i działek ogrodniczych, używając przemocy oraz gróźb pozbawienia życia zmusił małoletnią, poniżej 15 lat pokrzywdzoną do pójścia z nim do altanki ogrodowej, gdzie pozbawił ją wolności zamykając w środku, a następnie wykorzystując w dalszym ciągu obawy i strach pokrzywdzonej i używając przemocy doprowadził ją do odbycia z nim kilkakrotnie  stosunku płciowego oralnego oraz zmuszał ją do wykonywania czynności poprzez dotykanie jego genitaliów – poinformował Zbigniew Fąfera, rzecznik zielonogórskiej prokuratury.

Dziewczynka wracała ze szkoły. Zawiązał jej oczy chustką

Jak ustalono, dziewczynka wracała ze szkoły do domu.  W pewnym momencie  podszedł do niej mężczyzna, który przytrzymał ją za odzież, a następnie zawiązał jej oczy chustką. Jednocześnie powiedział do niej, że jeśli chce żyć to ma się nie odzywać. – Sprawca następnie zaprowadził pokrzywdzoną do domku na terenie ogródków działkowych. Tam  pozbawił ją wolności zamykając w środku, następnie doprowadził do odbycia z nim  stosunku płciowego. Po jakimś czasie mężczyzna wyprowadził dziewczynkę z terenów działkowych zdjął jej opaskę z oczu i kazał iść prosto do domu nie oglądając się za nim – poinformował Fąfera.

W toku podjętych czynności, zwłaszcza na podstawie policyjnego rozpoznania środowiska i zeznań pokrzywdzonej ustalono, że sprawcą opisanego wyżej przestępstwa jest 29 letni mężczyzna. – Sprawcę zatrzymano i przedstawiono mu zarzuty. Oskarżony przyznał się w całej rozciągłości do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa i złożył wyjaśnienia korelujące z ustalonym stanem faktycznym – wyjaśnia rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

Był pod wpływem narkotyków?

Sprawca wyjaśniał, iż w nocy poprzedzającej zdarzenie zażywał amfetaminę.
Powołani do sprawy biegli stwierdzili,  iż podejrzany w czasie popełnienia zarzucanego mu czynu nie miał zniesionej ani ograniczonej znacznie zdolności rozpoznania znaczenia czynu ani kierowania swoim postępowaniem. Rozpoznano natomiast u mężczyzny uzależnienie od substancji psychoaktywnych, nie stwierdzono  zaburzeń preferencji seksualnych. –
Mężczyzna na wniosek prokuratora, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. 
Za opisane czyny grozi mu kara na okres nie krótszy niż 3 lata pozbawienia wolności– informuje Fąfera.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here