Brak planów na weekend? W Przylepie odbędzie się Magiczny Piknik!

0
1289
Outdoor party photo created by garetsvisual - www.freepik.com

Już 3 czerwca na terenie Aeroklubu Ziemi Lubuskiej w Przylepie odbędzie się Magiczny Piknik. – Przyjdź z całą rodziną, zabierz ze sobą niezbędnik piknikowy i baw się razem z zielonogórskimi instytucjami! – zachęca Weronika Bożejko z ZOK.
Dzień Dziecka w Przylepie

W sobotę, 3 czerwca miejskie instytucje zapraszają do Przylepu na wyjątkowy festyn z okazji Dnia Dziecka. – Od godz. 12.00 zapraszamy do aż czterech różnych stref, których gospodarze będą łączyć pokolenia – tłumaczy Bożejko.

Strefy Zabaw w Przylepie

Dzień Dziecka w Przylepie. Odbędzie się Magiczny Piknik
fot. materiały prasowe

W Strefie Zabawy, czyli na Magicznym Pikniku czekać na Was będzie ZOK, Centrum Przyrodnicze, Planetarium Wenus oraz ZGrana Rodzina z Partnerami. – Animatorzy będą wciągać do wspólnej zabawy i działań warsztatowych. Na najmłodszych czekać będą dmuchańce. A niezapomniane chwile będziecie mogli uwiecznić w fotobudce 360. Przebierzmy się wszyscy w stroje nawiązujące do magii i czarów – informuje Bożejko.
Rajd rowerowy

W ramach akcji Rowerowej Stolicy Polski, która rusza od 1 czerwca odbędzie się rajd rowerowy. – Będziemy kręcić kilometry dla Zielonej Góry. Start o godz. 12.00 z Placu Bohaterów. Na pierwszych 700. uczestników czekać będą medale z jubileuszowym logo. Będzie to pierwsza wiosenna masa krytyczna. Mile widziane zielone stroje. Na stoisku dowiemy się jak dołączyć do akcji, jak pobrać aplikację i jak kręcić kilometry dla Zielonej Góry – informuje ZOK.

W Przylepie o Czarkowie

Gospodarze strefy konsultacyjnej czekać będą na opinie mieszkańców. Starsi i młodsi wypowiedzą się na tematy związane z zagospodarowaniem terenu rekreacyjno-sportowego na Czarkowie. Mieszkańcy będą wybierać między elementami małej architektury – atrakcjami dla dzieci.

Atrakcje w Przylepie na Dzień Dziecka
Dla wszystkich uczestników Pikniku dostępna będzie także strefa gastroMAGICZNA, w której będziecie mogli kupić przekąski czy napoje. – Na piknik warto zabrać ze sobą koc, latawce, a przede wszystkim dobry humor! – zachęca Bożejko.

W programie także:

  • prezentacja zielonogórskich maskotek (Bachus, Gronek, Dzik i Dziczka, Lupo)
  • szybowiec Aeroklubu Ziemi Lubuskiej, samochody strażackie OSP Przylep
  • prezentacja i wypuszczenie balonu z bibuły MCEiK „Dom Harcerza”
  • ILUZJONISTA Kacper Danager Show

Jak dojechać na piknik do Przylepu?

Na teren Aeroklubu będziemy mogli dotrzeć autobusem MZK – z dworca głównego, z parkingu CRS lub z Osiedla Czarkowo. – Komunikacja miejska będzie kursować co 15-30 minut przez cały czas trwania pikniku w Przylepie, czyli od godz. 12.00 do 17.00. Uczestnicy Rajdu oraz wszyscy, którzy przyjadą rowerami będą mieli możliwość zostawić swój jednoślad na specjalnie przygotowanym parkingu rowerowym na terenie lotniska w Przylepie – wyjaśnia Bożejko. Co ważne, organizatorzy podkreślają, żeby nie przyjeżdżać autami, ponieważ teren lotniska będzie wyłączony z ruchu samochodowego.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here