Dzień Dziecka 2024 na deptaku

0
860
Dzień Rodzin w Zielonej Górze
fot. ZielonaNews.pl

ZGrana Rodzina i Zielonogórski Ośrodek Kultury zapraszają w sobotę 1 czerwca 2024 r. w godz. 12.00 – 16.00 pod Zielonogórski Ratusz, gdzie na scenie będą czekać występy, animacje, zabawa i dużo uśmiechu.

Zielono Mi”, czyli Ekologiczny Dzień Dziecka

CENTRUM PRZYRODNICZE przygotowało stanowisko, na którym będzie można zrobić samodzielnie kolorowe kwiaty, a na kolejnym stanowisku, nawiązując do idei łąk kwietnych, małe roboty wcielając się w rolę owadów zapylających, będą ścigały się po planszy imitującej właśnie taką rozkwieconą łąkę. Będzie kwiatowo!

PLANETARIUM WENUS czeka na Was z wyścigami autek napędzanych panelami słonecznymi oraz warsztatami, w trakcie których każdy będzie mógł zrobić swój własny zegar słoneczny lub skonstruować papierową rakietę napędzaną za pomocą słomki do picia napojów.

ZIELONOGÓRSKI OŚRODEK KULTURY zachęci do tworzenia własnych medalionów-medali z surowicy oraz skonstruowania własnego drzewka wykorzystując materiały z recyklingu. ZOK także przygotuje stanowiska malowania twarzy dla dzieci.

ZGrana Rodzina i Partnerzy Programu

Zgrana Rodzina zaprasza na warsztaty plastyczne i kulinarne, animacje oraz dmuchańce. Nie zabraknie plecionych warkoczyków i dziecięcej fotobudki. A wszystko to znajdziecie w namiotach obok sceny przy Ratuszu Miejskim.

W ramach wydarzenia będzie kontynuowana współpraca ze Schroniskiem – OTOZ Animals i akcja „4 ŁAPY ZGRANE”. W trakcie imprezy zostaną zaprezentowane psy do adopcji, a chętni zapoznają się z procedurą adopcyjną.

Partnerzy ZGranej Rodziny zapewnią warsztaty tematyczne, dużą dawkę ruchu z podskokami na trampolinie włącznie, naukę języka angielskiego w formie zabawy, konstruowanie z klocków LEGO oraz z klocków kartonowych.

Lubuskie świętuje 20 lat w Unii Europejskiej

Również w sobotę 1 czerwca na zielonogórskim deptaku będziemy świętować wspólnie z Funduszami Europejskimi 20 lat Polski w Unii Europejskiej. Tego dnia w godz. 12.00 – 17.00 powstanie kilka stref zabaw na pikniku:

Strefa Zabawy – animacje cyrkowe, LEGO, malowanie twarzy, tatuaże, bike bar, Duszek Lubuszek, animacje sportowe, żużlowiec Falubazu.

Strefa Zdrowia – Zdrowe Lubuskie bezpłatne badania, dentobus, konsultacje lekarskie, porady dietetyczne, badanie wzroku.

Strefa Informacyjna – rozmowy o przyszłości Unii Europejskiej, konkursy o tematyce unijnej, Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie lubuskim, Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr, wystawa „Lubuskie świętuje 20 lat w UE”, unijny tort „20 lat w UE”.

Zapraszamy na wszystkie atrakcje unijne przy Pomniku Bachusa na Deptaku.

fot. materiały prasowe

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here