Wsypali żwir i odjechali. Problemu z drogą ciąg dalszy (ZDJĘCIA)

0
808
dzielnica nowe miasto
fot. czytelnik

Dziury w drodze i nierówna nawierzchnia to nierzadki widok. Zwłaszcza przy posesjach. Mieszkańcy dzielnicy Nowe Miasto dobrze znają ten problem. Niedawno omawialiśmy problem pana Sławomira z drogą prowadzącą do jego domu. Zainterweniowaliśmy w tej sprawie i znamy już jej finał.

Droga zrobiona, ale wcale nie wyszło dobrze

Nasz czytelnik pisał wiele wniosków o naprawę odcinka drogi, który utrudnia mu funkcjonowanie (czytaj: Problem z drogą w Nowym Kisielinie). Niestety nie otrzymywał odpowiedzi na swoje prośby. Skontaktowaliśmy się z Pawłem Urbańskim dyrektorem departamentu inwestycji i zarządzania drogami, który z kolei przekierował nas do Komunalnego Zakładu Gospodarczego w Zawadzie, który prowadził tę sprawę. Jak się okazuje już 15 grudnia zrealizowano naprawdę. Z tym, że wynik nie jest satysfakcjonujący – Niestety żwir może i został wysypany, ale nic po za tym nie zostało zrobione. Drogi nie utwardzono. Wysypali żwir na samym zjeździe ale już dalej niczego nie zrobili. Po wykonanej robocie jest jeszcze gorzej, bo auto zapada się w żwirze i błocie. Reasumując miasto odwaliło fuszerkę, aby pokazać, że się coś zrobiło. Utwardzenie drogi to już dla miasta za duża inwestycja. To jest kpina lub może jakiś żart z ich strony. Robili wiele hałasu o przyłączenie się do miasta, ale utwardzić drogę zniwelować zjazd to już chyba ponad siły. Wysypali żwir, więc chyba muszę być wdzięczny, że zrobili, chociaż tyle. Ręce same opadają – pisze pan Sławomir. Patrząc na zdjęcia rzeczywiście trudno dostrzec pozytywne zmiany. Droga wygląda po prostu fatalnie.

Nowe miasto, stare drogi

Mieszkańcy Nowej Zielonej Góry coraz częściej  informują nas o warunkach i stanach ich dróg zastanawiając się, kto tak naprawdę zyskał na połączeniu się miasta z gminą. Wprawdzie na modernizację, remonty dróg i oświetlenia jest przeznaczony fundusz to inwestycje powoli ruszają. A jest przecież jeszcze wiele do zrobienia. Na co mogą liczyć mieszkańcy? Czy urzędnicy będą traktować ich poważnie? Będziemy pilnie przyglądać się inwestycjom związanym z poprawą infrastruktury w nowej dzielnicy i informować Was na bieżąco. 

A na zdjęciach “wyremontowana” droga w Nowym Kisielinie.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here