Dziecko płakało w nagrzanym aucie. A matka załatwiała sprawy urzędowe

0
657
fot. KPP Krosno Odrzańskie

W czwartek (24 maja) w Krośnie Odrzańskim z nagrzanego auta wydobywał się płacz dziecka. Do samochodu podeszła przechodząca obok kobieta. Okazało się, że w BMW znajduje się małe, 2,5 letnie dziecko. Drzwi były pozamykane, a okno delikatnie uchylone. Kobieta wezwała policję.

Dziecko pozostawione w aucie

Na miejsce przyjechała karetka i policja. –  Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie. Jak wynikało z relacji kobiety 2,5-letnie dziecko pozostawało bez opieki od co najmniej 20 minut. W pewnym momencie do pojazdu podeszła matka dziecko, która jak się okazało zostawiła malca w aucie, bo nie chciał z nią iść, a ona w tym czasie poszła pozałatwiać sprawy urzędowe. Policjanci na miejsce wezwali pogotowie ratunkowe, które zbadało dziecko. Na szczęście nic mu się nie stało i nie wymagało pomocy medycznej. Funkcjonariusze pouczyli kobietę o konsekwencjach jakie może za sobą nieść takie nieodpowiedzialne z jej strony zachowanie – informuje Justyna Kulka z KPP w Krośnie Odrzańskim.

Policja apeluje o nie pozostawianie dzieci w samochodach, szczególnie w słoneczne dni, kiedy w zamkniętych pojazdach temperatury są znacznie wyższe niż temperatura powietrza. Dlatego widząc dziecko w aucie – reaguj i dzwoń na numer 112. Pamiętaj żeby zostać przy samochodzie i obserwować zachowanie dziecka. W sytuacji zagrażającej jego życiu lub zdrowiu spróbuj wybić szybę.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here