Dzieci nieszczepione będą miały trudności w dostaniu się do przedszkoli

1
718
Designed by Freepik

A jednak stało się. Podczas tegorocznego naboru dzieci, które są nieszczepione uzyskają zdecydowanie mniej punktów niż dzieci szczepione. Wszystko to za sprawą uchwały, którą przegłosowali w lutym radni. – Mimo tego, że wiele osób mówiło, że wojewoda uchwałę uchyli, to tak się nie stało – poinformował nas Robert Górski, zielonogórski radny, który jest autorem tej uchwały. To znaczy, że ma ona moc prawną i już w tegorocznym naborze zostały zastosowane zmiany w punktacji.

Czytaj dalej za reklamą —>  Dziecko nieszczepione nie dostanie się do miejskiego przedszkola?

Podczas lutowej sesji radnych radni zdecydowali, że dzieci nieszczepione w rekrutacji dostaną mniej punktów. Nie było jednak pewne, czy uchwała “przejdzie” a tym bardziej, czy uda się ją zastosować już podczas tegorocznego naboru. W kwietniu okazało się jednak, że w procesie rekrutacyjnym, rodzice przedszkolaków musieli składać także oświadczenie o szczepieniach ochronnych lub odroczeniu obowiązkowego szczepienia ochronnego. A w kryteriach naboru znalazło się to, dotyczące szczepień.

Czytaj dalej za reklamą —>


Jak tak będzie w następnych naborach, to pozbędziemy się z miejskich przedszkoli dzieci nieszczepionych, których rodzice wierzą w jakieś dziwne teorie spiskowe i zabobony niemające nic wspólnego z nauką. Oczywiście dzieci nieszczepione, które mają wskazania medyczne potwierdzone przez lekarza, bo są po chemioterapiach, po przeszczepach, mają deficyty odporności etc., będą mogły uczęszczać do miejskich placówek – podkreśla R. Górski. Wyjaśnia, że chodzi o to by w naszych przedszkolach nie było dzieci nieszczepionych umyślnie, ponieważ są dużym zagrożeniem dla dzieci zaszczepionych i dzieci, które zaszczepione być nie mogą.

Punktacja wykluczy dzieci nieszczepione?

Jak to jest z tą punktacją? Zgodnie z zapisami dzieci nieszczepione dostaną o 150 punktów mniej niż dzieci szczepione podczas rekrutacji. To całkiem sporo.  Dla porównania za kryterium związane z pracą obojga rodziców, dziecko dostanie 20 punktów, a za to, że posiada rodzeństwo w tej samej placówce: 15 punktów. Z kolei za kryteria dotyczące niepełnopoprawności kandydata, bądź jego rodziców, samotne wychowywanie dziecka, w rekrutacji można otrzymać 300 punktów.

 

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Szkoda, ze zlobkami sie nie zajma odpowiednio… 2 pracujacych rodzicow ale bez zadnych patologii i nie ma szans na miejsce w publicznym zlobku. Kazde odchylenie od normy jest odpowiednio punktowane i dla zwyklych ludzi miejsca tam nie ma…

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here